اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

جان "بسمة " در خطر است

جان "بسمة " در خطر است

شبکه خبری "ان بی سی" آمریکا به نقل از نزدیکان بسمة بنت سعود، شاهدخت سعودی گزارش داد که جان بسمة در خطر است.

به نقل از عربی ۲۱، شبکه خبری "ان بی سی"، در گزارشی اعلام کرد، نزدیکان شاهزاده بسمة بنت سعود، شاهدخت سعودی که در زندان "الحائر" در ریاض بازداشت است، اعلام کردند  پس از ابتلای بسمة بنت سعود به ویروس کرونا، نگران وضعیت سلامتی وی در زندان هستند و پس از قطع ارتباط با وی از حدود دو ماه پیش از وضعیت سلامتی او بی‌خبر هستند.

نزدیکان بسمة گفتند: ما نمی‌دانیم که او مرده یا زنده است. ما واقعیت را در خصوص آنچه برای بسمة رخ داده است، نمی‌دانیم.

این شبکه خبری گزارش داد که نتوانسته است از شرایط این شاهدخت اطلاعی کسب کند و مقامات سعودی از هرگونه اظهار نظر در خصوص سلامتی وی سرباز زدند. بسمة خواستار بهبود وضعیت زنان در عربستان و نیز تقویت موقعیت آنها در زمینه مشاغل بود.

یک منبع نزدیک به وی اعلام کرد که درخواست او برای برخورداری از ارث پدرش یکی از دلایل بازداشت بسمة است.

شبکه خبری "ان بی سی" گزارش داد، عربستان در سال‌های اخیر اقدام به بهبود وجهه خود در خارج از کشور و جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی کرده اما از طریق قتل شنیع جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی که بر اساس تحقیقات سازمان ملل، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در آن دست داشته، تحت تاثیر قرار گرفت.

بسمه، کوچکترین فرزند سعود بن عبدالعزیز، پادشاه پیشین عربستان است. او برای انجام سفر به سوئیس با یک هواپیمای شخصی در مارس گذشته آماده می‌شد که تعدادی مرد به محل سکونت او در جده آمدند.

پیشتر دفتر اطلاع رسانی "بسمة بنت سعود بن عبد العزیز آل سعود" اعلام کرد، هرگونه ارتباط با بسمة پس از آنکه از پادشاه سعودی آزادی خود و دخترش را خواستار شد،قطع شده و هیچ اطلاعاتی درمورد وضعیتش در دست نیست./ایسنا

کپی