اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

جوانان بدون علامت ژاپن، عامل انتقال خوشه‌ای کرونا

جوانان بدون علامت ژاپن، عامل انتقال خوشه‌ای کرونا

جوانان و ناقلان بدون علامت کرونا عامل "انتقال خوشه‌ای" کروناویروس در ژاپن شناخته شدند.

تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که منشاء بسیاری از موارد انتقال خوشه‌ایِ کروناویروس در خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانیِ این کشور، از طریق افراد زیر ۴۰ سال و ناقلانی است که علائمی از بیماری در آنان مشاهده نمی‌شود.

یافته‌های بدست آمده، نگرش و درکی جدید نسبت به ناقلان کروناویروس ارائه کرده و بر اهمیت رعایت نکاتی همچون استفاده از ماسک به منظور کند ساختن روند پیشرفت بیماری تاکید دارد.

محققان در این بررسی به ارزیابی وضعیت بیش از ۳۰۰۰ مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ژاپن پرداختند. آنان در بررسی‌های خود ۶۱ خوشه انتقال کروناویروس را که به محیط‌هایی از قبیل مراکز خدمات درمانی، رستوران‌ها، کافه‌ها و محیط‌های کار مرتبط بوده شناسایی کردند.

محققان همچنین ۲۲ بیمار را شناسایی کردند که عامل بروز خوشه‌های مبتلایان در خارج از بیمارستان‌ها بوده‌اند و نیمی از آنان بین ۲۰ تا ۳۹ سال داشته‌اند.

الگوی انتقال ویروسی می‌تواند "تک گیر" یا "خوشه ای" باشد. همچنین انتقال خوشه‌ای به وضعیتی اطلاق می‌شود که پنج نفر یا بیشتر در یک مکان مشترک در معرض ویروس قرار می‌گیرند و در واقع انتقال از طریق افراد خانواده اتفاق نمی‌افتد.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، محققان تاکید کردند: هنوز مشخص نیست آیا فاکتورهای اجتماعی، زیستی یا هر دوی آن‌ها در تفاوت الگوهای انتقال بین افراد جوان و مسن نقش دارد؟/ ایسنا
 

احتمال ضعیف انتقال کرونا از طریق ناقلان خاموش
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی