اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
سازمان جهانی بهداشت (WHO) تاکید کرد:

اهدای خون روند مقابله با کرونا را قوت می‌بخشد

اهدای خون روند مقابله با کرونا را قوت می‌بخشد

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اهدای خون را عامل مهمی برای تقویت واکنش‌ها و مقابله با بیماری کووید-۱۹ عنوان کرد.

 یکی از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت گفت: کشورها باید برای تقویت زیرساخت‌ها و آگاهی بخشی عمومی به منظور اهدای خون ایمن و تقویت واکنش‌ها و مقابله با بیماری کووید-۱۹ سرمایه‌گذاری کنند.

«ماتشیدیسو موئتی» رئیس منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در آفریقا تاکید کرد: دولت‌ها باشد مشوق‌هایی را در نظر گیرند که در بحبوحه همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و کمبود ذخایر خونی و تجهیزات مرتبط با اهدای خون به افزایش موارد اهدای خونِ ایمن کمک کند.

وی افزود: با همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ ذخایر خونی در معرض خطر قرار گرفته است. برنامه‌های اهدای خون با تاخیر انجام می‌شود، افراد کمتر از خانه خارج می‌شوند و ترس از ابتلا مانع از آن می‌شود تا افراد برای اهدای خون مراجعه کنند.

به گفته رئیس منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در آفریقا، اختلال در زنجیره تامین جهانی مرتبط با این بیماری موجب شده تا کمبود تجهیزات مورد نیاز برای تسهیل اهدای خون و انتقال خون تشدید شود.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، وی اظهار کرد: استفاده از پلاسمای بهبودیافتگان بیماری کووید-۱۹ برای به حداقل رساندن شدت بیماری در افراد مبتلا تاکید کننده ضرورت تامین ذخایر خونی مورد نیاز کشورهاست./ ایسنا
 

توصیه‌هایی برای داوطلبان اهدای خون

اهدای بی‌خطر خون در همه‌گیری کرونا
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی