اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

آمار مبتلایان کرونا در بنگلادش از چین فراتر رفت

آمار مبتلایان کرونا در بنگلادش از چین فراتر رفت

وزارت بهداشت بنگلادش گزارش داد: این کشور در یک روز گذشته بیش از ۲ هزار و ۸۶۵ مورد ابتلا به کرونا را به ثبت رساند که به این ترتیب تاکنون تعداد ۸۷ هزار و ۵۲۰ نفر در بنگلادش به این بیماری مبتلا شده‌اند.

به گزارش روز دوشنبه "بنگلادش نیوز۲۴"، بنگلادش با عبور از چین هم اکنون در جایگاه ۱۸ جهان از نظر آمار ابتلا به کرونا قرار گرفته است.
چین تاکنون ۸۳ هزار و ۱۸۱ مورد ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده است و در جایگاه نوزدهم جهان از این نظر قرار دارد.
به گزارش وزارت بهداشت بنگلادش، تاکنون یک هزار و ۱۷۱ نفر در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. در همین حال شیخ عبدالله وزیر امور مذهبی بنگلادش روز یکشنبه به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد. به گفته مقامات بنگلادشی وی درحالی که در بیمارستان مشغول مداوا بود، قربانی این بیماری شد.
محمد نسیم وزیر سابق بهداشت بنگلادش نیز، روز شنبه هفته جاری به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.
یک مقام بنگلادشی گفت: دو وزیر دیگر بنگلادشی به کرونا مبتلا شده و در بیمارستان بستری هستند.
دولت بنگلادش در تاریخ  ۲۶ ماه مارس (۷ فروردین) برای کنترل گسترش ویروس کرونا یک قرنطینه سراسری وضع کرد. این قرنطینه در تاریخ ۳۱ ماه مه (۱۱ خرداد) به صورت مرحله‌ای لغو شد. با این وجود، آمار ابتلا به این بیماری در بنگلادش همچنان در حال افزایش است.
بیماری جدید کرونا با نام «کووید۱۹» از ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت.

علایم این ویروس ۸۰ درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می‌کند. در حالی که نخستین علایم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می‌شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود. واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است. /ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی