اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

طرح سینما ماشین در شهرهای دیگر اجرا می‌شود

طرح سینما ماشین در شهرهای دیگر اجرا می‌شود

محمد ذوقی از اجرای طرح سینما ماشین در دیگر شهرهای کشور خبر داد و تأکید کرد با بازگشایی سینماها فیلم سینمایی «خروج» بر پرده سینماها نمایش داده می‌شود.

محمد ذوقی، مدیر روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج و فیلم سینمایی «خروج»، اظهار داشت: بدون شک اکران اینترنتی فیلم سینمایی «خروج» در وضعیت سال ۹۹ که سینماها به مدت طولانی تعطیل بودند و شرایط ویژه‌ای حاکم بود تصمیم درست و هوشمندانه‌ای از سوی سازمان اوج بود که خسارت‌ها را به حداقل رساند.

ذوقی خاطرنشان کرد: با اکران آنلاین فیلم «خروج» و طرح سینما ماشین امروز شاهد بازگشت دو میلیارد و پانصد میلیون تومان از سرمایه ساخت این فیلم هستیم که با توسعه بیشتر سینما ماشین بازگشت سرمایه را بیشتر شاهد خواهیم بود و قطعاً این مبلغ به سه میلیارد تومان می‌رسد.

او افزود: اگر اکران فیلم سینمایی «خروج» را در شرایط عادی شاهد بودیم این فیلم باید ۹ میلیارد تومان در گیشه بلیت می‌فروخت تا سه میلیارد تومانی که امروز از سرمایه «خروج» برگشته را بدست می‌آوردیم.

قطعاً در شرایط حاضر که هنوز وضعیت سینماها در ابهام است قطعاً اکران «خروج» به صورت آنلاین تصمیمی درست و منطقی بود چرا که در شرایط سال ۹۹ حتی اگر شاهد بازگشایی سینماها باشیم فروش ۹ میلیارد تومان بسیار خوش‌بینانه و بعید است.

ذوقی در ادامه اظهار داشت: علاوه بر این مسائل، نباید این نکته را فراموش کنیم اکران آنلاین باید در سینمای ما اتفاق می‌افتاد و سازمان هنری رسانه‌ای اوج با اکران فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا به پیشروی سینمای ایران در این مسیر سرعت داد و از طرفی در شرایطی که مردم مجبور به ماندن در خانه بودند اکران آنلاین یک انتخاب جدید برای گذران اوقات فراغت ایجاد کرد.

ذوقی در ادامه با اشاره به بازگشایی سینماها در روزهای آتی، گفت: فیلم سینمایی «خروج» با بازگشایی سینماها بر پرده نقره‌ای نیز به نمایش در می‌آید و طرح سینما ماشین نیز در دیگر شهرها اجرا خواهد شد که قطعاً شاهد بازگشت سرمایه بیشتری برای فیلم سینمایی «خروج» خواهیم بود.

فیلم سینمایی «خروج» اولین گام‌ها را برای عملیاتی کردن اکران آنلاین برداشت و همه این اتفاقات با هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رخ داده و از همان ابتدا قرار بر این بوده که این فیلم با بازگشایی سینماها نیز در سالن‌های سینما اکران شود، پس هیچ منع قانونی درباره این اتفاق وجود ندارد و مخالفت‌هایی که تا امروز با آن شده کاملاً شخصی است؛ تا امروز هیچ قانونی مبنی بر عدم اکران فیلم‌های اکران شده به صورت آنلاین در سالن‌های سینما نیست./برنا

کپی