اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

پنج رویداد جهان

پنج رویداد جهان

قتل یک سیاهپوست دیگر در امریکا
هنوز 20 روز از مرگ جورج فلوید 46 ساله به دست پلیس امریکا نمی‌گذرد که یک جوان 27 ساله سیاهپوست   این بار در آتلانتا مرکز ایالت جورجیا مقابل یک رستوران هدف گلوله پلیس قرار می‌گیرد و کشته می‌شود. در پی این اتفاق رئیس پلیس شهر آتلانتا از مقام خود استعفا کرد و شهردار این شهر نیز خواستار اخراج نیروهای پلیس از آتلانتا شد. معترضان خشمگین هم رستورانی را که جوان سیاهپوست مقابل آن کشته شده  بود به آتش کشیدند.

 

---

خواهر «اون» تهدید کرد
خواهر رهبر کره‌شمالی در هشداری به همسایه جنوبی، تهدید به حمله نظامی کرد.
«کیم یو جونگ» رسماً کره‌جنوبی را دشمن خطاب کرد و گفت: «با قدرتی که رهبر در اختیار من قرار داده است، من به ارتش دستور داده‌ام که در صورت بروز هر گونه رفتار اشتباهی از سوی دشمن، حمله نظامی کند.»
این در حالی است که بسیاری از کارشناسان کره‌شمالی نیز زمان را برای قطع روابط با کره‌جنوبی مناسب می‌دانند.
در پی این تهدید، وزارت دفاع کره‌جنوبی در بیانیه‌ای با اعلام آمادگی کامل برای پاسخ به هر‌گونه حمله نظامی، از پیونگ یانگ خواست تا به پیمان نظامی دو کره پایبند باشد.

 

---

کرونا بیخ گوش نتانیاهو  رسید
رسانه‌های اسرائیلی از ابتلای سه نفر از محافظان دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و یکی از کارکنان خانه نتانیاهو به کرونا خبر دادند.
این در حالی است که آخرین تست کرونای رئیس دولت ائتلافی رژیم صهیونیستی منفی اعلام شده و به گفته منابع نزدیک به نتانیاهو او در این مدت با این افراد در ارتباط نبوده است.

 

---

تولد 94 سالگی ملکه در قرنطینه
ملکه الیزابت که در ماه‌های اخیر به‌دلیل شیوع کرونا در انگلیس قرنطینه شده است در حالی تولد 94 سالگی‌اش را در قصر «ویندزور» جشن گرفت که میهمانان کمی دعوت شده بودند. جمعیت اندک حاضر در این مراسم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی مراسم را برگزار کردند.

 

---

آخرین آمار کرونا در جهان
آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا ساعت 16 امروز به 7 میلیون و 895 هزار و 975 نفر رسید. آمار قربانیان نیز 432 هزار و 883 نفر بود. امریکا همچنان در صدر آمار مبتلایان و قربانیان است. براساس آمار منتشر شده، تا عصر امروز 2 میلیون و 142 هزار و 224 نفر در این کشور به کووید19 مبتلا شده و 117 هزار و 527 نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند. پس‌‌ از امریکا، برزیل با 850 هزار و 796 نفر مبتلا و 42 هزار و 791 قربانی در مقام دوم مبتلایان به ویروس کرونا قرار دارد. روسیه نیز با 528 هزار و 964 مبتلا و 6 هزار و 948 قربانی در جایگاه سوم جدول مبتلایان به کرونا در جهان نشسته است. هند نیز جای انگلیس را گرفته و با 322 هزار و 612مبتلا و 9 هزار و 204 قربانی چهارمین کشور دنیا در رتبه‌بندی کرونایی شده ‎است. شمار مبتلایان انگلیس هم امروز به 294 هزار و 375 نفر رسید. 41 هزار و 662 نفر هم در این کشور قربانی کووید 19 شده‌اند.

کپی