اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

عدم توجه به جلو؛ علت ۴۵ درصد تصادفات مرگ بار/اعلام پرتصادف‌ترین بزرگراه‌های پایتخت

عدم توجه به جلو؛ علت ۴۵ درصد تصادفات مرگ بار/اعلام پرتصادف‌ترین بزرگراه‌های پایتخت

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ۴۵ درصد از افراد فوتی به دلیل عدم توجه به جلو دچار حادثه شده اند. همچنین ۲۷ و ۲۲ درصد تصادفات منجر به فوت به ترتیب بین ساعات ۱۴ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲۴ نیمه شب رخ داده‌اند.

 سردار محمدرضا مهماندار با اشاره به آمار ارائه شده از سوی مرکز فرماندهی کنترل هوشمند پلیس راهور پایتخت گفت: برابر این آمار بیش از نیمی از تصادفات در بزرگراه‌های شهر تهران اتفاق ‌افتاده‌ است و  بزرگراه آزادگان، امام رضا(ع)، بسیج و تونل توحید بیشترین محدوده‌های پرتصادف را داشته‌اند.

وی ادامه داد: همچنین این نکته قابل توجه است که ۴۵ درصد از افراد فوتی به دلیل عدم توجه به جلو دچار حادثه شده اند. همچنین ۲۷ و ۲۲ درصد تصادفات منجر به فوت به ترتیب بین ساعات ۱۴ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲۴ نیمه شب رخ داده‌اند.

مهماندار درباره استفاده از مسیریاب ها در رانندگی نیز گفت: مسیرباب ها مخصوصا اگر راهنمای صوتی‌شان فعال باشد می‌توانند در رانندگی مطمئن و بی‌خطر نقش به‌سزایی داشته باشند و اخیرا نیز در تفاهم با یکی از مسیریاب‌ها شرایطی ایجاد شد تا حدود ۱۲۵۰ نقطه در پایتخت که قبلا تصادفات رانندگی در آن رخ داده و اصطلاحا پرتصادف محسوب می‌شوند روی نقشه نمایش داده شود تا رانندگان درآن محدوده احتیاط بیشتری کنند.

/ایسنا

کپی