اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
اشکانِ دژاگه برگرد به تیمت؛

هجوم تراکتوری‌ها به اینستاگرام کاپیتان تیم ملی!

هجوم تراکتوری‌ها به اینستاگرام کاپیتان تیم ملی!

انتشار تصویری از سوی اشکان دژاگه در یکی از رستوران های معروف شهر برلین، توجه طرفداران تراکتور و همچنین دیگر هواداران فوتبال در ایران را جلب کرده است.

اشکان دژاگه یکی از بازیکنان ایرانی است که در اروپا حضور دارد و هنوز به ایران نیامده است. ستاره خط هافبک تیم تراکتور که یکی از کاپیتان های این تیم به حساب می‌آید، در ماه های اخیر به خاطر قرنطینه اروپا در این کشور باقی ماند و حالا هم باوجود کاهش محدودیت های رفت و آمدی، ترجیح داده که در پایتخت آلمان به همراه خانواده، روزهای تعطیلی فوتبال ایران را سپری کند.

در این مدت غیبت البته دژاگه حمایت مدیریت، کادرفنی و هواداران تراکتور را داشته و البته مدل های مختلفی از این حمایت در مصاحبه میرمعصوم سهرابی و ساکت الهامی دیده شده است.

الهامی روز گذشته گفت: «دژاگه دوست دارد به ایران بیاید اما پروازهای خارجی فرودگاه برلین بسته شده»، چند روز پیش هم مدیرعامل تی تی ها عنوان کرده بود: «باتوجه به آمار رو به رشد مبتلایان به کرونا در کشورمان، دژاگه نگران سلامت خانواده خود بوده و از کادرفنی درخواست کرده که فعلا در آلمان بماند».

نکته جالب اینکه دژاگه دقیقا یک ماه پیش در چنین روزی مصاحبه ای را با رسانه رسمی تراکتور انجام داد و از قرنطینه سفت و سخت در آلمان گفت. او همچنین از مسئولان فوتبال «تضمین» خواست تا بازیکنان به کرونا مبتلا نشوند و همچنین در پایان مصاحبه گفت: «امیدوارم وضعیت بیماری در ایران عزیزمان روز به روز بهتر شود و تصمیم‌گیرندگان ما، عجولانه تصمیم نگیرند و مراقب خودشان و ما باشند؛ چرا که زندگی ما وابسته به فوتبال است و امیدوارم به ما ورزشکاران رحم کنند و آرزو می‌کنم که به زودی این بیماری ریشه‌کن شود و همه به زندگی سابق خود برگردیم».

این سه موضع گیری در حالی اتفاق افتاده که پست شب گذشته اشکان دژاگه، بازتاب گسترده ای را درفضای فوتبال ایران داشته و همچنین بازخوردهای مختلفی را در بین طرفداران تراکتور به خود گرفته است. دژاگه در پست جدیدش، عکسی از خود به همراه چند نفر از دوستانش منتشر کرده که در یکی از رستوران ها و فروشگاه های معروف شهر برلین که غذای مخصوص کشور ارمنستان را سرو می‌کند، حضور دارند و قرنطینه را به این شکل شکسته است.

در قسمت نظرات، فارغ از طرفداران منتسب به تیم پرسپولیس که با لحن کری خوانی، به این تصویر پرداخته اند، تراکتوری ها نیز موضع نسبتا متفاوتی را نسبت به گذشته دارند. یکی از آن ها نوشته: «آقای دژاگه اگه یادت افتاد، بدون یه تیمم داری ها، برگرد به تیمت»، یک نفر دیگر که عکس آواتار خود را به لوگوی تراکتور منقش کرده نیز با همین لحن نوشته: «اگه صلاح دونستی برگرد»، کامنت دیگری نیز با این نوشته دیده می‌شود: «اشکان جان زود برگرد، ما بهت احتیاج داریم».

اشکان دژاگه این تصویر را به همراه کارکنان و مدیران این رستوران در اینستاگرام منتشر کرده است؛ یکی از مدیران رستوران بازیکن سابق فوتبال آلمان است.

این در حالی است که البته یک اکانت مشخص نیز به بیشتر این نظرات انتقادی پاسخ داده و نوشته که پرواز از آلمان به ایران وجود ندارد و در قبال او پرسش هایی نیز به چشم می‌خورد که پس چطور رادوشوویچ، دیاباته و... به ایران برگشته اند؟ البته این موضوع را باید بیشتر بررسی کرد؛ واقعیت این است که پرواز برلین - تهران فعلا وجود ندارد و فرودگاه پایتخت آلمان پروازی را از ایران قبول نمی‌کند اما سه شهر دیگر آلمان یعنی هامبورگ، فرانکفورت و دوسلدورف روزانه پروازهای متعددی را از شرکت های مختلف به دوحه، تهران و استانبول دارند که دژاگه نیز می‌تواند با آن ها به ایران بیاید.

بازیکنانی که در هفته های اخیر خود را به ایران رسانده‌اند نیز اغلب با پروازهای چند مرحله ای آمده اند. مثل رادوشوویچ که زودتر از تمام بازیکنان به تهران رسید تا در جمع شاگردان یحیی گل محمدی حضور یابد و تلاش کرد که حتی یک تمرین را هم از دست ندهد.

البته نکته مهم این است که هنوز برنامه تدوین شده و مشخصی برای تمرینات گروهی و بازی های دوستانه تیم تراکتور اعلام نشده و شاید به همین خاطر، دژاگه خود را به تیم معرفی نکرده و تلاشی هم در این قبال انجام نمی‌دهد. این در حالی است که زنوزی اعلام کرده حقوق تمام بازیکنان را به صورت تمام و کمال خواهد پرداخت اما در دیگر باشگاه ها احتمال دارد که جریمه هایی برای بازیکنان غایب در نظر گرفته شود، نظیر پرسپولیس که روز گذشته یحیی گل محمدی سرمربی اش عنوان کرد که «غیبت بشار غیر موجه بود» و شاید به همین خاطر بخشی از قرارداد وی کسر شده یا جریمه ای دیگر برایش در نظر گرفته شود.

رستوران معروف شهر برلین پیش‌تر هم میزبان اشکان دژاگه به همراه مسعود شجاعی و علیرضا حقیقی بود. بواتنگ، دراکسلر و... هم در این رستوران ارمنستانی حاضر شده‌اند./ ورزش سه

 

کپی