اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹
هشدار استاندار گلستان:

احتمال قرمز شدن وضعیت شیوع کرونا در گلستان

احتمال قرمز شدن وضعیت شیوع کرونا در گلستان

استاندار گلستان با هشدار به احتمال قرمز شدن وضعیت شیوع کرونا در این استان گفت که اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت نکنند، محدودیت‌های کرونایی بار دیگر اعمال خواهد شد.

هادی حق شناس روز یکشنبه در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کووید ۱۹ اظهار داشت: در حال حاضر ۱۳ شهرستان استان در وضعیت زرد و بندرگز در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد.

مسوولان بهداشتی گلستان هفته گذشته اعلام کرده بودند که هشت شهرستان در وضعیت سفید و ۶ شهرستان در وضعیت زرد از لحاظ شیوع کرونا قرار دارند.

استاندار گلستان بیان کرد: ‌برگشت حالت سفید شهرستان های استان به حالت زرد و قرمز هشداری برای مردم است تا رعایت پروتکل بهداشتی فردی را جدی گرفته و از حضور بی دلیل در اجتماعات خودداری کنند.

ممنوع شدن فعالیت تالارهای پذیرایی و بازار هفتگی بندر گز، ادامه فعالیت تالارهای پذیرایی و بازارهفتگی بقیه شهرها با یک سوم ظرفیت، فعالیت کتابخانه ها و کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان با نصف ظرفیت، برگزاری مراسم هایی آیینی و تقویمی با یک سوم ظرفیت و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و برگزاری مسابقات قرآنی شهرستانی به صورت غیر حضوری از جمله مصوبه های نشست امروز ستاد استانی پیگیری و مقابله با کرونا در گلستان بود.

همچنین در این نشست برگزاری مسابقات سواری‌کاری گلستان بدون حضور تماشاگران و پخش آن به صورت اینترنتی به تصویب رسید.

هفته اول کورس بهاره گلستان از ششم تیرماه آغاز خواهد شد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون در کشور ۱۸۷ هزار و ۴۲۷ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۸ هزار و ۸۳۷ نفر رسید./ ایرنا

کپی