اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

درخواست سئول از پیونگ‌یانگ /به توافق ها پایبند باشید

درخواست سئول از پیونگ‌یانگ /به توافق ها پایبند باشید

کره جنوبی امروز (یکشنبه) ساعاتی بعد از آنکه کره شمالی تهدید به منحل کردن یک دفتر ارتباط مشترک دو کشور و دست زدن به اقدام نظامی علیه سئول زد، نشست امنیتی اضطراری تشکیل داده و در این نشست از کره شمالی خواست تا به توافق آشتی منعقد شده بین دو کشور پایبند باشد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این نگرانی وجود دارد که کره شمالی به دنبال تداوم بن‌بست در مذاکرات هسته‌ای خود با آمریکا رو به اقدامات تحریک آمیز به هدف تقویت اتحاد داخلی و دریافت امتیازات از سوی طرفهای خارجی بیاورد.

ناظران می گویند کره شمالی در مواجهه با تحریمهای سخت اعمال شده تحت رهبری آمریکا و همه‌گیری کروناویروس نیاز مبرمی به کاهش تحریمها دارد.

بر اساس اعلام کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی، چونگ اوی-یونگ، مدیر امنیت ملی کره جنوبی، صبح امروز نشستی اضطراری را از طریق ویدیوکنفرانس با وزیران امنیتی و ژنرالهای ارتش به هدف بحث درباره جدیدترین وضعیت موجود در شبه جزیره کره و گامهای احتمالی دولت در قبال آن داشت.

وزارت اتحاد مجدد در دولت کره جنوبی که مسئول مدیریت روابط با کره شمالی است بعدا تصریح کرد، هر دو کره باید در راستای پایبندی به همه توافقاتی که منعقد کرده اند تلاش کنند. همچنین وزارت دفاع کره جنوبی هم به طور جداگانه گفت، از نزدیک ارتش کره شمالی را رصد و آمادگی نظامی سفت و سخت خود را حفظ می کند.

هر دو وزارتخانه تصریح کردند، دولت کره جنوبی "وضعیت فعلی را وخیم در نظر میگیرد"./ایسنا

کپی