اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

برکناری وزیر بهداشت شیلی بخاطر ضعف در مهار کرونا

برکناری وزیر بهداشت شیلی بخاطر ضعف در مهار کرونا

همزمان با تشدید بحران کرونا در شیلی، سباستین پینرا رئیس جمهوری این کشور «خایمه مانیالیچ» وزیر بهداشت کابینه خود را بخاطر سوء مدیریت در مهار شیوع بیماری کووید-19 برکنار کرد.

به گزارش خبرگزاری پرنسا لاتینا، از مدت­ها پیش، بخش های سیاسی و اجتماعی شیلی به دلیل وضعیت وخیم بخش بهداشت عمومی این کشور، خواستار استعفای وزیر بهداشت بودند که با تشدید بیماری همه­ گیر کرونا این انتقادات شدت گرفت و باعث شد مانالیچ وادار به استعفا شود.  این استعفا بلافاصله از سوی رئیس جمهوری پذیرفته شد.

سوءمدیریت در مقابله با بیماری کووید - 19 ، تغییر سیاست ­های کاری و به ویژه عدم شفافیت در اطلاع ­رسانی عمومی درخصوص این بیماری، از جمله انتقاداتی بود که به وزیر بهداشت مذکور وارد بود.

مانیالیچ همچنین به دلیل عدم توجه به توصیه های شخصیت­ ها و موسسات مشهور همچون کالج پزشکی و تاخیر بسیار در  اعمال تدابیر مقتضی، مورد انتقاد قرار گرفته بود.

در این میان، برخی ادعاهای بحث‌­برانگیز وی مانند «نظام بهداشتی شیلی در جهان بهترین است» یا «مسئول افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹، ویروس کروناست!» در شبکه­ های اجتماعی بازتاب گسترده­ای یافت و مورد تمسخر واقع شد.

اِنریکه پاریس، به عنوان وزیر جدید  بهداشت شیلی معرفی شده است.

طبق آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، در شیلی تاکنون ۱۶۷ هزار و ۳۵۵ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و سه هزار و صد و یک نفر جان خود را از دست داده‌اند./ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید


 

کپی