اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

اختصاص 651 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا در استان مرکزی

اختصاص 651 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا در استان مرکزی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، با اشاره به خسارت 21 هزار و 37 واحد شغلی در این استان، از اختصاص 651 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا خبر داد.

محمدتقی آبایی هزاوه ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که با موضوع پرداخت تسهیلات به صنوف آسیب‌دیده از کرونا برگزار شد، اظهار کرد: در هیات دولت ۱۴ رسته شغلی به عنوان مشاغل آسیب‌دیده از کرونا مصوب شد که در زیرمجموعه این رسته‌ها، یک میلیون واحد کسب و کار توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط بانک اطلاعاتی شناسایی شدند که ۲۱ هزار و ۳۷ واحد مربوط به استان مرکزی است.

وی تصریح کرد: ۴۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این واحدها در نظر گرفته شده که ۶۵۱ میلیارد تومان سهم استان مرکزی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه پرداخت می‌شود.

21 هزار و 37 واحد شغلی در استان مرکزی با شیوع کرونا دچار خسارت شدند

آبایی افزود: این 21 هزار و 37 واحد شغلی به تفکیک دستگاه‌های متولی تفکیک وبه دستگاه‌ها ابلاغ شده، دستگاه‌ها موظف هستند ظرف چند روز آینده نسبت به اطلاع رسانی به این واحدها اقدام کنند تا متقاضیان با مراجعه به سایت کارا نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان تا پایان خردادماه فرصت دارند درخواست خود را در بخش تسهیلات کرونایی این سامانه به ثبت برسانند تا دستگاه‌ها پس از بررسی نسبت به معرفی متقاضیان به 15 بانک عامل اقدام کنند.

تسهیلات 6 تا 16 میلیون تومانی برای خسارت‌دیدگان در نظر گرفته شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: برای واحدهای آسیب‌دیده از کرونا به ازای هر بیمه شده 12 میلیون تومان، برای واحدهایی که به دلیل خطرپذیر تعطیل شدند 16 میلیون تومان و برای رانندگان وسایل نقلیه خویش‌فرما 6 میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است./ فارس

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

کپی