اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

لغو «مالیات بر ارزش افزوده تئاتر» در انتظار ورود مجلس

لغو «مالیات بر ارزش افزوده تئاتر» در انتظار ورود مجلس

قادر آشنا مدیرکل هنر‌های نمایشی اعلام کرد ارشاد از طریق نمایندگان دوره جدید مجلس شورای اسلامی پیگیر اقدام قانونی برای لغو کسر مالیات بر ارزش افزوده از گروه‌های تئاتری در سال جاری است.

 قادر آشنا مدیرکل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اینکه چه راهکار‌هایی برای لغو قانون کسر ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از اجرا‌های تئاتر با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی گروه‌های نمایشی در سه ماهه ابتدایی امسال به دلیل شرایط کرونایی گفت: با آقای پارسا رئیس سازمان مالیاتی کشور در خصوص لغو کسر مالیات ۹ درصد بر ارزش افزوده از فعالیت‌های تئاتری صحبت کرده‌ام و ایشان گفتند که این مالیات از مصرف‌کننده کسر می‌شود نه تولیدکننده.

وی در ادامه افزود: طبق گفته رئیس سازمان مالیاتی کسر ۹ درصدی مالیات بر ارزش افزوده در تئاتر، چون به عنوان یک قانون پیش از این مصوب شده است، لغو آن در شرایط فعلی از عهده سازمان امور مالیاتی هم خارج است.

آشنا یادآور شد: دولت نمی‌تواند قانون مالیاتی را در مرحله اجرا تغییر دهد و تغییر یک قانون در این سطح باید از طریق مجلس و نمایندگان آن صورت گیرد.

مدیرکل هنر‌های نمایشی در پایان سخنان خود تأکید کرد: ما مباحث فراوانی داریم که باید از طریق نمایندگان کمیسیون فرهنگی در دوره جدید مجلس شورای اسلامی پیگیر آن‌ها باشیم، که موضوع لغو کسر مالیات ۹ درصد بر ارزش افزوده از اجرا‌های تئاتر در سال جاری یکی از مهمترین آن‌ها است./مهر 

بیشتر بخوانید

قادر آشنا :فیلم-تئاترها ارزشیابی مجدد نمی‌شوند/اجراهای خیابانی در تهران و شهرهای سفید

کپی