اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

 • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

در فصل گرما کولر آبی با قیمت مناسب از کجا بخریم؟

در فصل گرما کولر آبی با قیمت مناسب از کجا بخریم؟

با گذشت سال ها و تولید سیستم های خنک کننده جدیدتر همچون کولر گازی، داکت اسپلیت و چیلر هنوز هم یکی از محبوب ترین سیستم های خنک کننده در ایران کولر آبی است و بیشترین فروش سیستم های خنک کننده متعلق به کولر آبی است.

 مهمترین دلیل انتخاب و خرید کولر آبی توسط مشتریان این است که قیمت کولر آبی در مقایسه با سایر خنک کننده ها به میزان قابل توجهی پایین تر است. تمامی قطعات کولر آبی در ایران تولید شده و شرکت های تولیدی آن همانند شرکت کاوه کویر، برفاب، آبسال، انرژی و... کاملا ایرانی هستند این درحالی است که قطعات کولرهای گازی، چیلر و داکت اسپلیت در خارج ایران ساخته و به ایران صادر می گردد.

کولری که کمترین مصرف برق یا به اصطلاح کولر کم مصرف است و همچنین بیشترین بازدهی و خنک کنندگی را داشته باشند را می توان بهترین کولر دانست. اما برخی از افراد معیار برتری سیستم های خنک کننده را در قیمت پایین تر در هنگام خرید و برخی در به جدید بودن تکنولوژی آن می دانند.

معیار خرید کولر از یک شرکت تولیدی کولر آبی نیز سابقه ی شرکت تولیدی کولر، میزان خرابی و تعمیرات محصولات آن شرکت و ارائه ی نازل ترین قیمت کولر می باشد.

انواع کولر آبی

به طور کلی می توان کولر آبی را به دو نوع کولر آبی پوشالی و کولر سلولزی تقسیم نمود. تنها با عوض کردن دریچه های کولر پوشالی و کولر سلولزی را به یکدیگر تبدیل کرد. از جمله مهمترین دلیل خرید کولر سلولزی عدم رسوب گذاری آن می باشد که در هنگام سرویس کولر سلولزی کمترین زمان و هزینه را می برند. همچنین پدهای سلولزی آن بر خلاف پوشال ها می توانند به صورت سالانه تعویض شوند. اما مزیت مهم کولر پوشالی در قیمت کولر در زمان خرید و پایین بودن هزینه ی تعمیرات و نگهداری آن است.

پوشال از خرده چوب های اسپن ساخته شده اند و به همین دلیل مقاومت بیشتری در برابر عبور هوا دارند اما پدهای سلولزی برخلاف پوشال به میزان کمتری فشرده هستند و مقاومت کمتری در برابر عبور جریان هوا دارند در نتیجه ی این امر کولر سلولزی بازدهی و خنک کنندگی بالاتری نسبت به کولر آبی پوشالی دارد. بنابراین کولر سلولزی علاوه بر خنک کنندگی بیشتر مصرف انرژی برق پایین تری دارند یا به اصطلاح جزو کولر کم مصرف محسوب می شوند. با این حال قیمت پد سلولزی از قیمت پوشال گرانتر است ولی به دلیل اینکه حدودا هر پنج سال یک بار نیاز به تعویض دارند و کولر کم مصرف هستند در نتیجه نسبت به کولر پوشالی مقرون به صرفه تر هستند.

با در نظر گرفتن موارد بالا به این نتیجه می رسیم که اگر در هنگام خرید کولر، قیمت کولر برای شما اهمیت چندانی ندارد کولر سلولزی بهترین و به صرفه ترین انتخاب برای شما می باشد.

بهترین برند کولر آبی

شرکت های بسیاری در زمینه ی تولید و عرضه ی کولر در حال فعالیت هستند از جمله برندهای فعال و معتبر در تولید کولر آبی شرکت کاوه کویر، آبسال، برفاب، انرژی، جنرال استیل، ارج، سپهر الکتریک و ... را می توان نام برد.

عوامل موثر در کیفیت کولر

از جمله مهمترین عواملی که در کیفیت کولر، مصرف انرژی کمتر، خنک کنندگی بیشتر، هزینه تعمیرات و نگهداری پایین تر تاثیرگذار است می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • استفاده از پد سلولزی یا پوشال در کولر آبی
 • نوع و کیفیت موتور استفاده شده در کولر(موتور از جمله مهمترین اجزای تشکیل دهنده ی کولر می باشد.)
 • نوع پروانه و فنی که در کولر استفاده شده است.
 • ساختار و کیفیت بدنه ی کولر
 • ظرفیت کولر
 • سایز و ابعاد کولر
 • انرژی مصرفی کولر
 • قدرت خنک کنندگی کولر
 • میزان مصرف آب کولر
 • رضایت خریداران کولر
 • میزان فروش شرکت مورد نظر
 • هزینه ی نصب کولر و راه اندازی آن
 • هزینه ی تعمیرات کولر
 • خدمات پس از فروش شرکت مورد نظر
 • پاسخگویی کارمندان و پشتیبانی شرکت
 • میزان صدای تولیدی کولر
 • دارا بودن گارانتی و میزان اعتبار گاررانتی
 • استفاده از سیستم های آبرسانی مطابق با آخرین تکنولوژی
 • ضخامت ورق بدنه برای جلوگیری از پوسیدگی آن

شناسایی موارد بالا تنها در صورتی امکان پذیر است که از اقوام و آشنایان خود که از شرکت مورد نظر شما نسبت به خرید کولر اقدام نموده اند پرس و جو نمایید و یا با کسانی که نصب و تعمیرات کولر را انجام می دهند مشورت های لازم را انجام دهید.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است برخی از اشخاص در امور سرویس کولر، نگهداری و تعویض به موقع پوشال ها و یا پدهای کولر و... به درستی عمل نکرده و کوتاهی کرده باشند و با این کار خود به کولر خود آسیب رسانده باشند.

پیش از خرید کولر باید همانطور که در ابتدای امر گفته شد کولر متناسب با نیاز و منزل خود تهیه نمایید تا پس از خرید کولر احساس پشیمانی نکنید.

برخی از شرکت های تولید کننده ی کولر خودشان برخی از قطعات کولر همچون موتور کولر را تولید نمی کنند و از شرکت های دیگر آن را تهیه می نمایند. بنابراین اگر می خواهید درمورد کیفیت موتور کولر اطمینان کسب کنید از فروشنده نام شرکت تولیدی موتور را سوال کنید.

پدهای مخصوص کولر سلولزی دارای دو نوع 5090 و 7090 هستند و هریک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. در حالت کلی برای مصارف خانگی پد سلولزی 7090 و برای مصارف صنعتی پد سلولزی 5090 مورد استفاده قرار گیرد. پیش از خرید کولر به این نکته توجه نمایید.

طبق آمارها در یک سال گذشته شرکت های کاوه کویر، ارج، انرژی و برفاب بیشترین فروش کولر آبی پوشالی و کولر سلولزی را داشته اند. با این آمار می توان این نکته را دریافت که شرکت های تولیدی کولر آبی فوق دارای محبوبیت بیشتری در میان مردم هستند.

با رعایت نکات بالا می توانید بهترین نوع کولر با توجه به نیاز خود به همراه قیمت کولر مناسب خریداری نموده و همچنین با استفاده ی مناسب و توجه به شرایط نگهداری آن در دراز مدت از کولر خود استفاده نمایید.

برای مشاهده لیست قیمت کولر آبی و سلولزی به آدرس روبرو مراجعه فرمایید[http://kavehkavir.com/buy-cooler]

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی ایران آنلاین در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

 
کپی