اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

تایوان موشک آزمایش کرد

تایوان موشک آزمایش کرد

در حالی که تنش ها در تنگه تایوان در حال افزایش است و هواپیماهای چین و آمریکا بر فراز این منطقه به پرواز درامده اند، ارتش تایوان از آزمایش موشکی خبر داد.

به گزارش روزنامه ساوث چاینا به نقل از وزارت دفاع این جزیره،  تایوان در حال انجام یک رزمایش چهار روزه است و از تجهیزات و تسلیحات پیشرفته ای در این تمرینات استفاده می شود.

دولت تایوان پیشتر اعلام کرده بود که در حال افزایش توان نظامی خود در برابر چین است و ارتش این کشور چندین فروند موشک در سواحل جنوبی و شرقی درچارچوب برنامه توسعه موشکی پرتاب کرده است.

آژانس شیلات در تایوان هم گفته است که در روزهای آینده نیز در جریان این رزمایش قرار است موشک های دیگری پرتاب شود و زمان و مکان به اطلاع مردم و ماهیگیران در حوالی منطقه خواهد رسید.

چین و آمریکا هم حضور نظامی خود را در این منطقه افزایش داده اند این هفته یک فروند هواپیمای ترابری آمریکا برفراز تایوان ظاهر شد و به دنبال آن گروهی از جنگنده های سوخو چین آن را تعقیب کردند.

وزارت دفاع تایوان حاضر به اعلام جزییات و نوع موشک های آزمایش شده نشده است اما گزارش های مربوط به اینکه در روزهای آینده قرار است آزمایش های موشکی بیشتری انجام شود، تکذیب نشده است.

ظاهرا موشک ها پنجشنبه شب از منطقه "پینگ تونگ" تایوان مورد آزمایش قرار گرفته و برخی رسانه های محلی آنها را از نوع موشک های زمین به هوا از مدل "کمان آسمان" دانسته اند که ۲۰۰ کیلومتر برد دارد.

تایوان نزدیک به دو ماه قبل اقدام به انجام آزمایش چندین فروند موشک کروز کرد موشک هایی که برد آنها به یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر می رسد./ایرنا 

کپی