اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

ترامپ آمار بالای کرونا را به کشور مکزیک ربط داد

ترامپ آمار بالای کرونا را به کشور مکزیک ربط داد

بنا بر گزارش‌ها، مقامات دولت ترامپ به دنبال ربط دادن سفرها از مکزیک، به آمار رو به‌ رشد مبتلایان کووید-۱۹ در آمریکا هستند؛ در حالی که ایالات متحده بازگشایی و از محدودیت‌ها کاسته شده است.

مقامات مطلع از گفت‌وگوهای دورن کاخ سفید به آسوشیتدپرس اعلام کردند، در جلسه روز پنج‌شنبه کارگروه ویروس کرونا، راجع به موضوعات مشترک مرتبط با شیوع کووید-۱۹ در ایالات جنوبی آمریکا بحث شده است. آریزونا، تگزاس و سایر ایالات جنوبی آمریکا شاهد افزایش تعداد مبتلایان در روزهای گذشته بوده‌اند.

درخواست پایگاه خبری "هیل" از کاخ سفید مبنی بر اظهارنظر در این باره، بی‌پاسخ مانده است.

این هفته تگزاس، آمار مبتلایان جدید را یکی پس از دیگری به ثبت رساند. چندین ایالت جنوبی نیز شاهد رشد هفتگی تعداد مبتلایان بوده‌اند و مقامات سلامت عمومی در مواردی باور دارند، گردهمایی‌های برگزار شده به مناسبت "روز یادبود" موجب رشد تعداد مبتلایان ویروس کرونا شده است.

براساس گزارش آسوشیتدپرس، بسیاری از موارد افزایش ابتلا در جامعه "لاتین‌تبارها" اتفاق افتاده و این موضوع کارگروه ویژه را بر آن داشته تا بررسی کند که آیا این موارد به سفر میان مکزیک و آمریکا مرتبط است یا خیر.

مکزیک نیز خود با ویروس کرونا دست و پنجه نرم کرده و هم‌زمان با بازگشایی‌ها در سایر نقاط جهان، با افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ روبه‌رو شده است. رویکرد این کشور در مدیریت بیماری، در ماه‌های اخیر با انتقاد بین‌المللی مواجه شد.

براساس داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، مکزیک دارای بیش از ۱۳۳ هزار مورد قطعی ابتلا به کووید-۱۹ بوده و ۱۶ هزار مرگ ناشی از بیماری داشته است. در همین حال، تعداد مبتلایان در آمریکا نیز به بیش از دو میلیون تن رسیده و ۱۱۳ هزار مرگ را پشت سر گذاشته است.

در حالی که ارتباط افزایش مبتلایان با سفرهای بین‌المللی محال نیست، آمریکا خود تعداد مبتلایان بسیار بیشتری داشته ضمن آنکه در هفته‌های اخیر، ایالات نیز بازگشایی و از محدودیت‌ها کاسته شده است. رئیس جمهوری آمریکا در دوران همه‌گیری بیماری، سخت‌گیری نسبت به مهاجرت را بیشتر و در مرزها محدودیت اعمال کرده است./ایسنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی