اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

معاون رییس جمهوری از بیمارستان در حال ساخت بشرویه بازدید کرد

معاون رییس جمهوری از بیمارستان در حال ساخت بشرویه بازدید کرد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه روز پنجشنبه در سفر به خراسان جنوبی از بیمارستان در حال ساخت بشرویه بازدید کرد.

بیمارستان ۳۲ تختخوابی بشرویه که عملیات ساخت آن از سال ۹۰ آغاز شده تا سال ۹۵ حدود ۱۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

این پروژه از سال ۹۵ تا ۹۸ به دلیل نداشتن اعتبار متوقف شده بود که سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان اوراق قرضه برای آن پیش‌بینی شده است.

برای تکمیل این بیمارستان که اکنون حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ۲۹  میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که ۱۰ میلیارد آن از طریق اوراق قرضه تضمین شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه نیز در این بازدید بر تامین اعتبار پروژه قول مساعد داد و گفت در صورتی که تا دهه فجر امسال پروژه تکمیل شود از لحاظ اعتباری مساعدت خواهد شد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز( پنجشنبه) با هدف بررسی میزان پیشرفت پروژه‌هایی که در قالب سند توسعه میان مدت استان تدوین شد، همچنین افتتاح چند طرح عمرانی و امضای تفاهم‌نامه‌های توسعه‌ای وارد خراسان جنوبی در شهرستان طبس شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سومین سفر یک روزه به خراسان جنوبی ضمن شرکت در آیین امضای تفاهم‌نامه‌های اشتغالزایی و جهش تولید استان از نمایشگاه صنایع دستی در باغ گلشن طبس هم بازدید کرد.

براساس تفاهم‌نامه سه جانبه سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری که امروز به امضا رسید، پنج هزار واحد مسکونی در مناطق کمتر برخوردار شهری استان احداث می‌شود که اقدامی نو است.

نوبخت در ادامه این سفر ۱۲ ایستگاه دیجیتال صدا و سیما را برای بهره‌مندی ۱۸ روستا از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی افتتاح می‌کند.

افتتاح کارخانه کنسانتره زغال سنگ که از واحدهای تولیدی بزرگ استان در شهرستان طبس است از دیگر برنامه‌های لحاظ شده در سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی است.

سفر امروز رییس سازمان برنامه و بودجه سومین سفر وی طی ۱۴ ماه گذشته به خراسان جنوبی است.

سند توسعه میان مدت استان در سفر اسفند ۹۷ دکتر نوبخت تدوین و رونمایی شد. براساس آن تفاهم‌نامه ۹۴۰ میلیارد تومان برای مدت ۲ سال و اجرای پروژه‌های مختلف به خراسان جنوبی اختصاص یافت.

استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند با ۱۱ شهرستان علاوه بر همجواری با ۶ استان کشور، به طول ۳۳۱ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد./ ایرنا

کپی