اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

آغاز عملیات اجرایی مدرسه ۱۲ کلاسه در همدان با حضور وزیر آموزش و پرورش

آغاز عملیات اجرایی مدرسه ۱۲ کلاسه در همدان با حضور وزیر آموزش و پرورش

عملیات ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه خیر زنده یاد عبدالحسین زمانی روز پنجشنبه در آیینی با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسوولان همدان آغاز شد.

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه این آیین گفت: این مدرسه با مشارکت یک خیر در فضایی به مساحت ۲ هزار و ۵۵۵ متر مربع ساخته می‌شود.

محسن حاجی میرزایی اظهار داشت: این مدرسه مرحله نخست یک مجتمع حیات طیبه است که پیش بینی می‌شود تا یک سال آینده به بهره برداری برسد.

وی افزود: مرحله نخست این طرح در چهار طبقه و به صورت تمام بتن ساخته می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برای ساخت این طرح پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۲ میلیارد  و ۵۰۰ میلیون تومان آن توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز توسط برادران زنده یاد عبدالحسین زمانی، این خیر نیک‌اندیش تامین می‌شود.

حاجی میرزایی تاکید کرد: امسال دولت سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای کمک به خیران مدرسه ساز اعتبار اختصاص داده است.

وی بیان کرد: در طرح «آجر به آجر» مردم در هرجای ایران یا خارج از ایران زندگی می‌کنند فرصت دارند در امر مدرسه سازی به عنوان کانون تحولات جامعه مشارکت کنند.

وزیر آموزش و پرورش پس از این آیین از روند ساخت مدرسه کشاورز همدان بازدید کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدان در بازدید از روند ساخت مدرسه کشاورز گفت: این مدرسه با ۲۷ اتاق و کلاس درس در فضایی به مساحت ۲ هزار و ۹۳۰ متر مربع در حال ساخت است.

محمد حسین مرادی با اشاره به اینکه این طرح در حال حاضر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: نزدیک به ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای ساخت این مدرسه اعتبار اختصاص یافته است و پیش بینی می‌شود تا چهار ماه آینده به بهره برداری برسد.

وزیر آموزش و پرورش روز چهارشنبه پس از حضور در گلزار شهدای شهر همدان با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کرد.

امروز پنجشنبه نیز با حضور وزیر آموزش و پرورش، ۲ استخر دانش‌آموزی در آموزش و پرورش ناحیه یک و ۲ همدان بهره‌برداری شد./ ایرنا

کپی