اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

کمبود آب بسیاری از روستاهای گناوه برطرف شد

کمبود آب بسیاری از روستاهای گناوه برطرف شد

مدیرآب و فاضلاب گناوه گفت: مشکل بسیاری از روستاها این شهرستان بررسی و کاهش یافته و هم اکنون در حال بررسی و تغییر وضعیت آب روستاهای محمد صالحی و عباسی هستیم که امیدواریم تا پایان هفته به شرایط پایداری در توزیع آب این دو روستا برسیم.

علی محمدی روز پنجشنبه افزود:باتوجه به انجام تغییرات مثبت روی خطوط آب روستای محمد صالحی و عباسی ، خوشبختانه آب این روستاها طبق برنامه وصل بوده و شبکه آبدار بوده اما مصرف بیش از حد در روستای عباسی باعث افت فشار گردیده که تعدادی از منازل در ساعات پایانی شب آب  دریافت کردند.

وی با بیان اینکه قطع آب در این دو روستا نداشته ایم اظهارداشت: روستاهای این شهرستان در زمینه زیرساخت‌ها و مدیریت مصرف آب مشکل اساسی دارند.

وی یادآورشد:برای برون رفت از وضعیت موجود آب در روستاهای این شهرستان  نیاز به زمان و اعتبار مناسب است.

محمدی اظهارداشت: عمده روستاهای این شهرستان حداقل  ۲/۵ برابر سرانه مصوب آب دریافت می‌کنند که کمبودی از بابت تامین نباید داشته باشند.

وی ادامه داد:  مشکلات شبکه آب ، مصرف بالای خانه باغها و دامها و همچنین توجه نکردن به مدیریت مصرف در بعضی از روستاها مشکل ساز شده است که  رفع آنان در گرو  همکاری مردم است.

مدیر آب و فاضلاب گناوه گفت: حدود ۳ ماه از طرح یکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی می‌گذرد و این اقدام همزمان با  شروع فصل گرما و قدم نامیمون ویروس کرونا اتفاق افتاد که باعث شده تا  فرصت برنامه‌ریزی جهت گذران از این فصل گرفته و  مشکل ساز شود.

وی بیان کرد: با این وجود و بر اساس تصمیم دولت  و وظیفه ذاتی این شرکت ارایه خدمات در حال انجام و برنامه ریزی لازم در حال شکل گرفتن است بگونه‌ای که در  سه ماهه اخیر مشکلات فراوانی اعم از ایستگاههای پمپاژ و شبکه‌های آب حوزه روستایی اصلاح شده است.

محمدی افزود: وضعیت آب شرب شهرستان گناوه شرایط بهتری نسبت به سنوات گذشته دارد اما کافی نیست و باید تمام تلاشمان و بسیج منابع در راستای بهبود وضعیت باشد که به پایداری نسبی برسیم .

محمدی افزود: از رسانه ها انتظار است  تا در زمینه آگاهی بخشی مردم در زمینه مدیریت مصرف آب که مهمترین نیاز بشر است این شرکت را یاری کنند.

مدیر آب و فاضلاب گناوه  تعداد مشترکان آب این شهرستان را  در شهر و روستا  ۳۲ هزار  مشترک اعلام کرد.

شهرستان گناوه با ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در شمال استان بوشهر واقع است و از منابع آبی برخوردار نیست و آب آشامیدنی آن از خط کوثر تامین می‌شود.

۲۰ درصد از جمعیت شهرستان گناوه در روستاها سکونت دارند./ ایرنا

کپی