اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
رییس سازمان نظام پرستاری خبرداد

بازگشت به کار برخی پرستاران تعدیل شده

بازگشت به کار برخی پرستاران تعدیل شده

رییس سازمان نظام پرستاری گفت:ممکن است بیمارستان‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا، برای دو تا سه ماه دچار آسیب در زمینه درآمد شوند، اما نیازهای پاسخ داده نشده بیماران به هر حال پیگیری می‌شود و بیمارستان‌ها به شرایط عادی بر می‌گردند.

«محمد میرزابیگی» درباره تعدیل پرستاران در بخش خصوصی که بعد از شیوع ویروس کرونا در برخی بیمارستان‌ها اتفاق افتاده بود، افزود: با پیگیری‌هایی که انجام شد، کمک‌ها و تسهیلاتی به این پرستاران تعلق گرفت و تعدادی از این پرستاران هم به کار برگشتند.

وی ادامه داد: بخش خصوصی در زمینه تعدیل نیروهای پرستاری بازنگری کرد و این موضوع شدت زیادی نداشت. تعداد محدودی از این پرستاران به سازمان نظام پرستاری مراجعه کردند و با توجه به پیگیری‌های انجام شده، برخی از این پرستاران به کار خود در بیمارستان‌ها برگشتند.

رییس سازمان نظام پرستاری بیان کرد: ممکن است بیمارستان‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا، برای دو تا سه ماه دچار آسیب در زمینه درآمد شوند، اما نیازهای پاسخ داده نشده بیماران به هر حال پیگیری می‌شود و بیمارستان‌ها به شرایط عادی بر می‌گردند.

به گزارش ایرنا، بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور و به علت کاهش درآمد بیمارستان‌ها به دلیل مراجعه نکردن بیماران به بیمارستان‌های خصوصی برای درمان، پرستاران برخی از این بیمارستان‌ها تعدیل شده بودند که با اعتراض فراوانی روبه‌رو شد.

رییس کل سازمان نظام پرستاری ۲۳ فروردین ۹۹ در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعتراض به اخراج پرستاران از بیمارستان‌های خصوصی به بهانه کرونا، خواستار دخالت وزیر بهداشت، برخورد و لغو مجوز این مراکز در صورت اصرار بر این نوع تصمیم‌ها شده بود.

/ایرنا

کپی