اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات خوزستان خبر داد:

رهاسازی بیش از یک میلیون بچه ماهی بومی در تالاب "عرب حسن"

رهاسازی بیش از یک میلیون بچه ماهی بومی در تالاب "عرب حسن"

معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات خوزستان از رهاسازی یک میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی در تالاب عرب حسن و رودخانه کارون در شوشتر خبر داد.

کوروش میرزایی اظهار کرد: با هدف حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان استراتژیک، یک میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی در تالاب عرب حسن و رودخانه کارون شوشتر رهاسازی شده است. این تعداد بچه ماهی از گونه‌های بومی و سازگار با این مناطق هستند.

وی افزود: افزایش تولید آبزیان و رونق صید و صیادی در جوامع ساکن اطراف منابع آبی، ایجاد اشتغال پایدار و بهبود معیشت ساکنان محلی منابع آبی از جمله اهداف بازسازی ذخایر آبزیان در منابع آبی استان خوزستان است.

میرزایی گفت: کمک به افزایش سرانه مصرف آبزیان در نقاط مختلف استان‌، ترویج ماهی‌گیری تفریحی، راه‌اندازی صنعت توریسم و رونق گردشگری نیز از دیگر اهداف رهاسازی این گونه ماهی‌های بومی در تالاب و حفظ ذخایر آبزیان است.

وی با بیان اینکه رهاسازی بچه ماهیان بومی در تالاب‌ها و رودخانه‌های استان خوزستان همچنان ادامه دارد، افزود: سال گذشته نیز با همکاری اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان، بیش از ۸۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در تالاب‌ها و رودخانه‌های شوشتر رهاسازی شد./ ایسنا

کپی