اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

تلاش برای پایه حقوق ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی برای بازنشستگان/افزایش ۲۶ درصدی حقوق حتمی است

تلاش برای پایه حقوق ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی برای بازنشستگان/افزایش ۲۶ درصدی حقوق حتمی است

عضو هیات امنا سازمان تأمین اجتماعی به تشریح توضیحاتی درباره افزایش حقوق بازنشستگان پرداخت.

اکبر شوکت عضو هیات امنا سازمان تأمین اجتماعی درباره آخرین وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، اظهار کرد: برای بازنشستگان حداقل بگیر افزایش ۲۶ درصدی را حتما خواهیم داشت و دریافت حقوق  این افراد یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهند بود.

وی با بیان اینکه براساس ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی حقوق بازنشستگان نیز باید مانند دستمزد کارگران یعنی ۲۶ درصد افزایش پیدا کند، بیان کرد: به دلیل اینکه بازنشستگان تأمین اجتماعی مانند کارگران شاغل از مزایای حق مسکن، بن و ... برخورددار نیستند در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم حقوق آن‌ها را افزایش دهیم به همین دلیل رئیس کانون عالی بازنشستگان با مدیرعامل، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در همین هفته جلساتی دارند.

شوکت با اشاره به اینکه بازنشستگان از دلایل اصرار ما بر افزایش پایه حقوق کارگران بودند، گفت: بازنشستگان از سایر مزایا برخوردار نیستند و فقط پایه حقوق تصویب شده برای کارگران در جلسه شورای عالی کار به بازنشستگان تعلق می‌گیرد.

عضو هیات امنا سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: با دنبال این هستیم تا قبل از پایان خرداد حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تعیین تکلیف شود همچنین با دریافت منابع مشخص شده برای همسان سازی، پایه حقوق بازنشستگان  به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برسد.

/باشگاه خبرنگاران جوان 

بیشتربخوانید:آخرین جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۹۹

خبر خوش برای بازنشستگان کشوری/واریز حقوق فروردین همراه با افزایش های۹۹ طی امشب

کپی