اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

علائم کووید-۱۹ در عفونی‌ترین مرحله بیماری بروز می‌کنند

علائم کووید-۱۹ در عفونی‌ترین مرحله بیماری بروز می‌کنند

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به تازگی اعلام کردند مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ زمانی احساس ناخوشایندی می‌کنند که در عفونی‌ترین مرحله بیماری قرار گرفته‌اند.

ماریا فن کرخوف، همه‌گیرشناس بیماری‌های عفونی و از مدیران ارشد سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد از اطلاعات بسیار محدودی که اکنون ما در اختیار داریم به نظر می‌رسد افراد زمانی که علائم بیماری کووید-۱۹ را از خود بروز می‌دهند در مرحله بسیار عفونی قرار داشته و میزان ویروس در بدن آن‌ها در سطوح بالایی قرار دارد.

وی همچنین اظهار داشت مطالعات اولیه حاکی از آن است که افرادی که علائم خفیف دارند بین ۹ تا ۸ روز ممکن است عفونی باشند و این مدت زمان برای افرادی که حال وخیم‌تری دارند می‌تواند طولانی‌تر شود.

مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های پزشکی سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرده بارهای ویروسی در مجاری هوایی فوقانی در زمان آغاز بیماری افزایش می‌یابند.

این بدان معنی است که ممکن است شما احساس سلامتی داشته باشید و بدون داشتن تب یا دیگر علائم بار ویروسی بالایی در بدن خود داشته باشید.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، این ویژگی باعث شده تا کنترل شیوع کروناویروس جدید دشوار شود اما همچنان توصیه می‌شود که از طریق انجام آزمایش‌های دقیق و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کنترل شیوع این عفونت امکانپذیر است./ ایسنا
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
کپی