اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

موج دوم کرونا در ایران هنوز شروع نشده/ از هم فاصله بگیرید و ماسک بزنید

موج دوم کرونا در ایران هنوز شروع نشده/ از هم فاصله بگیرید و ماسک بزنید

رئیس اورژانس کشور تاکید کرد در حال حاضر در موج اول بیماری کرونا قرار داریم و مردم باید هنگام تردد در اجتماعات از ماسک استفاده کنند.

پیر حسین کولیوند گفت: در حال حاضر در موج اول بیماری کرونا قرار داریم و موج دوم این بیماری در کشور شروع نشده است.

او ادامه داد: افراد برای حضور در اجتماعات باید حتما از ماسک استفاده کرده و درصورتی که نشانه‌های بیماری کرونا را در خود مشاهده کردند در خانه استراحت کنند.

کرونا تمام نشده است

به نوشته باشگاه خبرنگاران، رئیس اورژانس کشور که در برنامه صبح به خیر ایران شبکه اول سیما حضور یافته بود، با اشاره به اینکه مردم باید بیماری کرونا را جدی بگیرند، بیان کرد: بیماری کرونا تمام نشده و هنوز این بیماری درمان قطعی ندارد، هرچند موفقیت‌های خوبی در کشورمان در زمینه درمان بیماران کرونایی حاصل شده است.

او ادامه داد: مردم باید فاصله گذاری اجتماعی را به طور دقیق رعایت کنند و سوالات خود را در زمینه بیماری کرونا از سامانه‌های ۱۹۰ و ۴۰۳۰ بپرسند.

انتقال بیماران کرونایی به بیمارستان با آمبولانس‌های ویژه

کولیوند تاکید کرد: در صورت بروز علائمی مانند تب، تنگی نفس و سرفه افراد باید با حفظ آرامش به مراکز جامع سلامت و درمانگاه‌ها مراجعه کنند.

او گفت: اورژانس آمبولانس و تیم‌های عملیاتی ویژه را جهت ارائه خدمات به بیماران کرونایی در نظر گرفته است و بیماران مبتلا به کووید۱۹ با آمبولانس‌های ویژه‌ به بیمارستان‌ها منتقل می‌شوند./ انتخاب

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 
کپی