اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

گالری‌های لندن آماده بازگشایی می‌شوند /بازگشایی سالن‌های سینما در قلب هالیوود

گالری‌های لندن آماده بازگشایی می‌شوند /بازگشایی سالن‌های سینما در قلب هالیوود

‌ برخی از گالری‌های ناحیه «‌وست اند»‌ شهر لندن اعلام کردند در تاریخ پانزدهم «‌ژوئن» بازگشایی خواهند شد.

 

با از سرگیری فعالیت این گالری‌ها، فاصله‌گذاری اجتماعی اجرا خواهد شد. همچنین از بازدیدکنندگان درخواست خواهد شد تا ماسک به همراه داشته باشند که در غیر این صورت حین ورود به گالری به آن‌ها ماسک داده خواهد شد.

حدود ۱۴ گالری بازگشایی در تاریخ ۱۵ «ژوئن» را به طور رسمی اعلام کرده‌اند.

سه شعبه لندن مجموعه گالری‌های «گاگوسیان»‌ که از مشهورترین گالری‌های جهان به شمار می‌روند نیز به همراه سایر گالری‌ها در تاریخ ۱۵ «ژوئن» بازگشایی می‌شوند.

پیش‌تر اعلام شده بود موزه‌ها و مراکز فرهنگی بزرگ‌تر در راستای فاز سوم برنامه کاهش محدودیت‌های قرنطینه بازگشایی خواهند شد و مجوز از سرگیری فعالیت برای این دسته از مراکز پیش از چهارم جولای صادر نخواهد شد.

بازگشایی سالن‌های سینما در قلب هالیوود
سینماهای ایالت کالیفرنیا به عنوان بزرگترین بازار سینمایی آمریکا از تاریخ ۱۲ ژوئن (۲۳) خرداد با کاهش ۲۵ درصدی ظرفیت آغاز به کار می‌کنند.

سینماهای ایالت کالیفرنیا پس از چند ماه تعطیلی در حالی در چند روز آینده فعالیت خود را از سر می‌گیرند که قرار است  حداقل در دو هفته نخست قوانین سختگیرانه فاصله‌گذاری اجتماعی در سالن‌های سینمای اعمال شود.

سینماهای آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت سراسری از تاریخ ۲۰ مارس (اول فروردین) تعطیل شدند و پس از یک وقفه نسبتا طولانی، «گوین نیوسام» فرماندار ایالت کالیفرنیا مجوز بازگشایی سینماها را صادر کرده است.

سینماهای کالیفرنیا با کاهش ۲۵ درصدی ظرفیت تماشاگر و با حداکثر ۱۰۰ نفر در هر سالن اجازه فعالیت خواهند داشت و در صورت فراهم بودن شرایط به تدریج این قوانین تسهیل خواهند شد.

بازگشایی سینماها در کالیفرنیا به این معناست که فیلم «Tenet» جدیدترین ساخته «کریستوفر نولان» نیز می‌تواند طبق برنامه از پیش اعلام شده از تاریخ ۱۷ ژوئن (۲۸ خرداد) اکران خود را آغاز کند.

منطقه لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیا، بزرگترین بازار سینمایی در آمریکاست و آغاز مجدد فعالیت سینمایی در این منطقه خبر خوبی برای سازندگان «Tenet» و فیلم‌هایی چون «مولان»، «فیلم باب اسفنجی» و «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» است که قرار است به زودی اکران شوند.

هنوز تاریخ بازگشایی سینماها در ایالت نیویورک به عنوان دومین بازار بزرگ سینمایی آمریکا مشخص نیست./ایسنا

کپی