اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

رفع محدودیت‌های کرونایی در شرایط "قرمز" خوزستان

رفع محدودیت‌های کرونایی در شرایط "قرمز" خوزستان

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به افزایش رفع محدودیت‌ها، گفت: خوزستان وضعیت قرمز دارد و حداقل در این استان نباید بازگشایی‌ها به این شکل باشد بلکه باید برای خوزستان تصمیمات استانی و منطقه‌ای اتخاذ شود.

دکتر شکرالله سلمان‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در غرب خوزستان اظهار کرد: وضعیت در جنوب غرب خوزستان مانند کل استان، قرمز است و روزانه تعداد موارد جدید شناسایی شده نسبت به قبل، بیشتر است.

وی افزود: افزایش موارد به دلیل افزایش تشخیص بیماری و همچنین افزایش موارد ابتلا است. افزایش موارد ابتلا نیز به دلیل رفع محدودیت‌ها و عدم فاصله‌گذاری اجتماعی توسط اصناف، ادارات و مردم رخ داده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به ادامه رفع محدودیت‌ها، گفت: به شدت مخالف افزایش رفع محدودیت‌ها هستم. خوزستان وضعیت قرمز دارد و حداقل در این استان نباید بازگشایی‌ها به این شکل باشد بلکه باید برای خوزستان تصمیمات استانی و منطقه‌ای اتخاذ شود.

سلمان‌زاده عنوان کرد: تصمیماتی که در کل کشور اتخاذ می‌شود، فعلا نباید در خوزستان اعمال شود و حتی باید محدودیت‌ها مقداری بیشتر شوند.

وی بیان کرد: وضعیتی که اکنون با آن مواجه هستیم، نتیجه خریدهای عید فطر و حتی دید و بازدیدهای عید فطر است. اتفاقی که در روزهای اخیر افتاده افزایش موارد ابتلای سالمندان و افراد دارای بیماری‌ زمینه‌ای است و کار این بیماران به بستری در ICU کشیده شده است. همچنین موارد مرگ و میر افزایش یافته است که همه این مسائل نتیجه دید و بازدیدهای عید فطر است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: زمانی که مردم به دید و بازدید سالمندان می‌روند و توجه نمی‌کنند که این دید و بازدیدها ممکن است جان آن‌ها را تهدید کند، منجر به این وضعیت می‌شود. این وضعیت، نتیجه بی‌مبالاتی‌های مردم در روزهای قبل و بعد از عید فطر است./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی