اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

پزشک ایرانی زندانی در آمریکا، به کشور بازگشت

پزشک ایرانی زندانی در آمریکا، به کشور بازگشت

«مجید طاهری»، پزشک ایرانی که به اتهام واهی نقض تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران، در آمریکا زندانی شده بود، بامداد دوشنبه (۱۹ خرداد) وارد کشورمان شد.

مجید طاهری که از ۱۶ ماه قبل به اتهام واهی نقض تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران در آمریکا زندانی بود، چند روز پیش با «مایکل وایت» شهروند آمریکایی که در ایران زندانی بود، مبادله شد.

این پزشک ایرانی بامداد دوشنبه وارد کشورمان شد و در فرودگاه امام خمینی «ره» مورد استقبال حسین جابری انصاری، معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه قرار گرفت.

مجید طاهری پس از بازگشت به تهران، از زحمات مسئولان کشور به‌خصوص محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جهت تلاش برای آزادی وی تشکر و قدردانی کرد.
طاهری که در فرودگاه امام خمینی «ره» مورد استقبال حسین جابری انصاری، معاون وزیر خارجه و تعدادی از نزدیکانش قرار گرفت، در صحبت‌هایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: من از دولت جمهوری اسلامی ایران و مسوولان عزیز از جمله آقای ظریف که زحمت زیادی کشیدند و همچنین دیگر مسوولانی که ماه‌ها وقت گذاشتند تا بتوانند کمکی به آزادی من، به‌عنوان یک پزشک ایرانی که به اتهام دور زدن تحریم‌های آمریکا در رابطه با پزشکی در بازداشت بودم، تشکر و قدردانی می‌کنم./ ایسنا

 

کپی