اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

۱۰ درصد مردم در مقابل کرونا آنتی بادی تولید می‌کنند

۱۰ درصد مردم در مقابل کرونا آنتی بادی تولید می‌کنند
آرزو کیهان

یک پروفسور انگلیسی اعلام کرد که تحقیقات نشان داده تنها ۱۰ درصد مردم پس از ابتلا به کرونا بدنشان آنتی بادی تولید می‌کنند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، پروفسور «کارول سیکورا» گفت که سیستم ایمنی بدن مردم با هم بسیار متفاوت بوده و تعداد کمی بدنشان تولید آنتی بادی می‌کنند به همین رو نمی‌توان به درستی میزان همه گیری بیماری را اندازه گیری کرد.
بنا بر ادعای دولت انگلیس تاکنون ۸/۵ درصد مردم به کرونا مبتلا شده‌‌اند که طبق نتایج آزمایشات آنتی بادی این رقم بسیار بیشتر بوده و نادرست است.
پروفسور کارل از مشاوران سازمان بهداشت جهانی اضافه کرد که دولت‌ها امیدوار بودند با انجام آزمایش‌های آنتی بادی متوجه شوند که چه تعداد از مردم آلوده شده‌‌اند تا بتوانند سد مقابله را با آنتی بادی‌ها افزایش دهند.
می‌دانیم افرادی که به کرونا مبتلا شده و بدنشان آنتی بادی تولید کرده «گذرنامه مصونیتی» دارند که می‌توانند سر کارشان برگشته و یا بدون نگرانی کنار دیگران قرار بگیرند اما تعداد این افراد بسیار کم است. اما افراد زیادی هستند که واکنش بدنشان به ویروس متفاوت است. با انجام آزمایش روشن شد که آنتی بادی نوعی پروتئین است که به پاتوژن‌های خارجی پاسخ می‌دهد و با آنها مقابله می‌کند به طوریکه اگر دوباره به این بیماری مبتلا شوند بدنشان کاملا در برابر بیماری مقاوم است.
آزمایش‌های آنتی بادی شامل تجزیه و تحلیل خون بیمار است که با دو هدف انجام می‌شود. نخست، کشف کنیم آیا فرد در گذشته به ویروس آلوده شده و دوم آنکه تعداد مبتلایان را شمارش کنیم اما نتیجه تحقیقات نشان داد که بدن تنها ۱۰ در صد از مبتلایان آنتی بادی ترشح کرده است که نشان از پیچیدگی سیستم ایمنی متفاوت مردم دارد و نمی‌تواند رقم صحیحی از مبتلایان به کرونا را نشان دهد.

---
 
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
کپی