اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

تقدیر جهانگیری از جامعه پزشکی کشور

تقدیر جهانگیری از جامعه پزشکی کشور

جلسه بررسی مشکلات و مسائل جامعه پزشکی کشور عصر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با قدردانی از ایثار و از خودگذشتگی پزشکان و کادر درمانی کشور به ویژه در جریان مقابله با بیماری کرونا، گفت: مردم جز خیرخواهی از جامعه پزشکی و کادر درمانی خاطره دیگری به یاد ندارند و در مقطع مواجهه با بیماری کرونا، یک بار دیگر خیرخواهی و از خودگذشتگی پزشکان و کادر درمانی کشور به اثبات رسید.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه مردم همواره احترام ویژه‌‌ای برای پزشکان قائل هستند، تصریح کرد: براساس نظرسنجی‌های انجام شده، پزشکان در میان گروه‌های مرجع، جزو اولین گروه‌های مورد اعتماد مردم هستند و نگاه جامعه به کادر درمانی نگاهی مثبت و توام با احترام است.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت در عرصه بهداشت و درمان، افزود: براساس گزارش‌ها، ۱۱۰ نفر از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی کشور در مقطع مقابله با کرونا به شهادت رسیدند که مردم همواره قدردان ایثار و فداکاری این عزیزان هستند.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از خسارات و آسیب‌های اقتصادی بخش بهداشت و درمان ناشی از شیوع کرونا گفت: بخش بهداشت و درمان کشور به ویژه پزشکان و کسانی که در امر بهداشت و درمان فعالیت دارند، نیز باید همانند سایر اصناف کشور امکان استفاده از تسهیلات مربوط به جبران خسارات ناشی از کرونا را داشته باشند و دولت نیز نمی‌تواند آسیب‌های اقتصادی وارد شده به این بخش را نادیده بگیرد و حتماً باید از جامعه پزشکی کشور که در جریان مقابله با کرونا آسیب دیده‌‌اند، حمایت کرد.
در این جلسه دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از مسائل و مشکلات پزشکان کشور در حوزه‌های مختلف ارائه کرد و به تشریح دغدغه‌های بخش بهداشت و درمان کشور به خصوص آسیب‌ها و خسارات ناشی از کرونا پرداخت.
در این نشست دکتر مصطفی معین رییس شورای عالی نظام پزشکی، دکتر ظفرقندی رییس سازمان نظام پزشکی و دکتر آقازاده رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی هر کدام گزارشی از مشکلات و مسائل پزشکان کشور مطرح کردند و پیشنهاداتی نیز برای حل این مسائل ارائه دادند.
در این جلسه که دبیر شورای عالی بیمه و پور اصغری معاون سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند، مسائل و مشکلات پزشکان کشور به خصوص مسائل اقتصادی و آسیب‌های ناشی از کرونا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پس از ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات مقرر شد کارگروهی با محوریت سازمان برنامه و بودجه و با عضویت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی کشور راهکارهای لازم برای حمایت و حل مسائل و مشکلات جامعه پزشکی کشور پیشنهاد گردد و نیز نحوه حمایت از پزشکان کشور که در جریان شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شده‌‌اند، مورد ارزیابی قرار گیرد و پیشنهادات عملی ارائه شود. / پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
کپی