اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

بایدن: ۲۰ میلیون آمریکایی تاوان عملکرد ترامپ در کرونا را می‌دهند

بایدن: ۲۰ میلیون آمریکایی تاوان عملکرد ترامپ در کرونا را می‌دهند

جو بایدن با بیان اینکه تنها ۱۵۰ روز تا انتخابات آمریکا زمان باقی مانده است، از رای‌دهندگان آمریکایی خواست تا به او در شکست دونالد ترامپ کمک کنند.

جو بایدن، نامزد دموکرات‌های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر در یک سری پیام‌های توییتری به سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تاخت.

او در پیامی نوشت: به دونالد ترامپ هشدار داده شد اما او عملی انجام نداد. بیش از ۲۰ میلیون آمریکایی دیگر شغل ندارند و بهای آن را می‌پردازند. نباید اوضاع آنقدر بد می‌شد.

بایدن ادامه داد: ما فقط ۱۵۰ روز تا انتخابات فاصله داریم و سهام‌ها هیچگاه تا این حد بالا نبوده است. ما باید دونالد ترامپ را شکست دهیم و به محض انجام این کار، ما نه تنها کشورمان را بازسازی، بلکه آن‌ را تبدیل می‌کنیم. با کمک یکدیگر. 

نامزد دموکرات‌ها نوشت: امروز، درد و رنج به حدی است که نمی‌توان ایمان داشت که عدالت محقق می‌شود یا اینکه ما روزی به اتحاد بهتری که همگی می‌خواهیم، دست پیدا خواهیم کرد. اما آمال ما اتحادی است که ارزش جنگیدن دارد و همگی ما برای این هدف فراخوانده شدیم. 

او با اشاره به اعتراضات آمریکا و مرگ سیاه‌پوست آمریکایی بر اثر خشونت پلیس نوشت: به خانواده جورج فلوید قول می‌دهم که نام او صرفا به یک هشتگ دیگر در توییتر تبدیل نشود و به این قول خودم عمل می‌کنم. ما به عدالت نیاز داریم. ما به اصلاحات واقعی در ساختار پلیس نیاز داریم تا اطمینان حاصل کنیم که این اتفاق دوباره تکرار نمی‌شود.

بایدن تاکید کرد: ما باید به عنوان یک ملت قیام کنیم –با جامعه سیاه‌پوستان و با تمام جوامع اقلیت- و به عنوان آمریکای واحد کنار یکدیگر قرار بگیریم. زیرا این درد برای یک جامعه که آن‌ را به تنهایی به دوش بکشد، بسیار عظیم است. این وظیفه تک‌تک آمریکایی‌هاست. ما ملت رنج دیده‌ای هستیم اما نباید اجازه دهیم که این رنج ما را ویران کند. ما یک ملت عصبانی هستیم اما نباید اجازه دهیم که خشم ما از ما تغذیه کند. لطفا مراقب خودتان باشید. لطفا مراقب یکدیگر باشید./ایسنا

کپی