اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

حمایت دی کاپریو و جانی دپ از مبارزات علیه نژادپرستی

حمایت دی کاپریو و جانی دپ از مبارزات علیه نژادپرستی

جانی دپ و لئوناردو دی کاپریو دو بازیگر مشهور هالیوود، به صورت جداگانه در مورد مشکلات و اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا صحبت کردند.

جانی دپ و لئوناردو دی کاپریو، هر دو تعهد و حمایت خود را از مبارزات ضد نژادپرستی اعلام کردند این در حالی است که اعتراضات در این کشور ادامه دارد.

معترضان از هفته گذشته پس از مرگ جورج فلوید، یک شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس مینیاپولیس به خیایان‌ها آمده‌اند.

این دو بازیگر به صورت جداگانه در پی این اعتراضات سخنانی گفته‌اند. جانی دپ ویدئویی از مایکل سانتیاگو رندر معروف به کیلر مایک، خواننده و بازیگر سیاه پوست آمریکایی به اشتراک گذاشت و متنی طولانی برای آن نوشت.

او نوشت: «هیچ راهی برای درک آنچه که بی معنی است وجود ندارد. هیچ راهی برای بازگرداندن زندگی که گرفته شده وجود ندارد. درست همانطور که برای درمان یک قلب شکسته راهی نیست. او در ادامه این خواننده را به عنوان یک موسیقی دان، هنرمند و یک فعال در عدالت اجتماعی تحسین می‌کند.»

دی کاپریو نیز تصویری سیاه منتشر کرد و در آن نوشت: «من متعهد می‌شوم که گوش دهم، یادبگیرم و اقدام کنم. او سپس نوشت من از افراد و سازمان‌ها و ائتلاف‌هایی که متعهد به ایجاد تغییر در شرایط موجود هستند حمایت می‌کنم. او همچنین گفت که به سازمان‌های «رنگ تغییر»، «مبارزات عادلانه» و «انجمن ملی پیشرفت رنگین پوستان» کمک خواهد کرد.»

جورج فلوید یک سیاه پوست آمریکایی بود که در ۲۵ مه ۲۰۲۰، مدتی پس از آن که دریک شاوین، یکی از افسران پلیس شهر مینیاپولیس از ایالت مینه سوتا در ایالات متحده آمریکا، زانوی خود را برای حدود ۹ دقیقه (۸:۴۶) بر روی گردن وی گذاشت، درگذشت.این پلیس به قتل درجه دوم و شبه عمد متهم شد؛ سه پلیس دیگری که در دستگیری همراه پلیس متخلف بودند به کمک در این جرم متهم شدند./باشگاه خبرنگاران

بیشتر بخوانید

در ۳۰ دقیقه پایانی زندگی جورج فلوید چه گذشت؟

کپی