اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

سارق منازل پایتخت هنگام شکار در جنوب کشور به دام افتاد

سارق منازل پایتخت هنگام شکار در جنوب کشور به دام افتاد

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق حرفه‌ای منزل که پس از سرقت به شکار رفته بود، خبر داد و گفت: متهم در چادر مسافرتی اش دستگیر شد.

به گزارش ایران آنلاین ، یکم اسفند ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل به دادخواهی یکی از شهروندان در کلانتری ۱۳۱ شهرری تشکیل و با دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه نهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

 در همین راستا، سرهنگ کارآگاه کرم یوسفوند رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت گفت : شاکی با حضور در پایگاه نهم اظهار داشت، روز یکم اسفند به محل کارم مراجعه کردم و حدود ساعت ۱۰ شب وقتی به منزل مراجعه کردم متوجه شدم اموالی شامل: وجوهات نقدی، طلاجات به ارزش تقریبی ۸۰۰ میلیون ریال از منزلم به سرقت رفته است.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: بلافاصله کارآگاهان به محل سرقت مراجعه و متوجه شدند سارق یا سارقان با تخریب قفل درب حیاط و تخریب قفل درب پنجره وارد منزل شاکی شده و اموال وی را سرقت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق شدند یکی از سارقان به نام امین ۳۹ ساله که قبلا نیز به جرم سرقت منزل دستگیر شده بود، شناسایی کنند، بیان داشت: پس از انعکاس موضوع به مرجع قضائی دستور دستگیری متهم اخذ و با انجام اقدامات و تلاش‌های بی وقفه کارآگاهان مشخص شد متهم به یکی از شهرستان‌های جنوبی کشور برای تفریح و شکار مراجعه کرده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان پایگاه نهم با اخذ نیابت قضائی به شهر مورد نظر اعزام و متهم که در داخل چادر مسافرتی اش حضور داشت، دستگیر و از وی دو قبضه سلاح شکاری وینچستر به دست آمد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پس از انتقال متهم به تهران وی به سرقت منزل مال باخته به شیوه تخریب قفل صراحتاً اعتراف کرد، افزود: متهم با دستور قضائی برای کشف زوایای پنهان پرونده و سرقت‌های احتمالی متهم در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار دارد.

 

کپی