اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

مدیران یک شبکه تلویزیونی آمریکایی در ونزوئلا بازداشت و زندانی شدند

مدیران یک شبکه تلویزیونی آمریکایی در ونزوئلا بازداشت و زندانی شدند

مقام‌های ونزوئلایی از زندانی شدن سه مدیر یک کانال تلویزیون محلی خبر دادند. مالک آمریکایی این شبکه، سرویس‌دهی به آن را بابت تحریم‌ها قطع کرده بود.

 به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دستگیری و زندانی شدن این سه تن پس از آن صورت گرفته که مدیران این کانال تلویزیونی محلی موسوم به DirecTV (دیرک‌تی‌وی) که AT&T (ای‌تی‌اندتی) مستقر در دالاس آمریکا مالک آن است، خدماتش را ماه گذشته میلادی برای ونزوئلا متوقف کرد و علت آن را تحریم‌های آمریکا علیه دولت سوسیالیست ونزوئلا دانست.

کارلوس ویامیزار، یکی از مدیران این شبکه تلویزیونی به خبرنگاران گفت اطلاعی درباره توقف خدمات نداشته و از هر جرمی مبراست. دو مدیر دیگر به نام‌های "اکتور ریورو" و "رودولفو کارانو" هستند که روز پنجشنبه دستگیر شدند.

وکیل این سه مدیر دیرک‌تی‌وی اعلام کرد، این سه تن از شهروندان ونزوئلا هستند و علت اصلی متهم شدن این افراد را بی‌پایه و اساس دانست.

پایان خدمات‌دهی به این کانال تلویزیونی همهمه‌ای در میان رهبران دولت ونزوئلا که این کمپانی را به نقض حقوق شهروندی برای کسب اطلاعات متهم می‌کند، به وجود آورده است.

چند روز پس از آنکه کمپانی ای‌تی‌اندتی آمریکا خدماتش را به این کانال تلویزیونی متوقف کرد، دادگاه عالی ونزوئلا به آژانس ارتباطات این کشور دستور داد تا دیش‌های ماهواره‌ای و دفتر این کانال را توقیف کند./ایسنا

کپی