اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

حریق‌ها به "کوه رباط" هم رسید

حریق‌ها به "کوه رباط" هم رسید

مدیرکل منابع طبیعی خوزستان با اشاره به مهار آتش در کوه رباط ایذه، گفت: علت وقوع این حادثه در دست بررسی است اما به نظر می‌رسد که آتش‌سوزی کوه رباط عمدی بوده باشد.

کوروش کیانی با اشاره به مهار آتش در کوه رباط ایذه اظهار کرد: این آتش‌سوزی بعد از ظهر روز گذشته (۱۶ خردادماه) رخ داد و با اعزام سریع نیروهای امدادی، مهار شد.

وی افزود: باوجود مهار کامل آتش در این منطقه، برخی از کنده‌ها و درختانی که سوخته‌اند به صورت لکه‌ای و پراکنده مجددا دود می‌کنند و از این رو اکیپ‌های منابع طبیعی در محل حضور دارند تا منطقه را کنترل کنند.

مدیرکل منابع طبیعی خوزستان با بیان اینکه اخبار منتشرشده در فضای مجازی در خصوص وقوع مجدد حریق در کوه رباط صحت ندارد، تصریح کرد: آتش‌سوزی در کوه رباط ایذه اولین حریق در این منطقه بوده است که به صورت کامل مهار شده و آنچه که مجددا شاهد آن هستیم برخاستن دود از برخی کنده‌های سوخته است.

کیانی ادامه داد: اکیپ‌های کارشناسی و اطفای حریق هنوز در محل حادثه حضور دارند و میزان و سطح حریق جمع‌بندی نشده است. پس از خنک‌سازی منطقه و اطمینان از شرایط ایمن، جمع‌بندی انجام می‌شود. علت وقوع این حادثه در دست بررسی است اما به نظر می‌رسد که آتش‌سوزی کوه رباط عمدی بوده باشد./ ایسنا

کپی