اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

جزئیات دستگیری مادری که بابت نزدن کودکش از مردم اخاذی می کرد

جزئیات دستگیری مادری که بابت نزدن کودکش از مردم اخاذی می کرد

با اقدام قاطع قضایی، مادر کودک آزار در کمتر از یک ساعت دستگیر شد و راز این کودک آزاری را بر ملا کرد.

مهدی غلامی  رئیس شعبه 772 دادسرای فضای مجازی و شهر سازی خراسان رضوی گفت:  پس از این اقدام مجرمانه مادر کودک آزار مشهدی که با زدن کودکش از مردم اخاذی می کرد و منجر به تشویش اذهان عمومی شده بود؛ متهم خانم، به هویت معلوم شناسایی و برابر هماهنگی با مرجع محترم قضایی دستگیر شد.

او افزود: متهم خانم، که با پسری به نام نوید ارتباط دوستی داشته و از طرف آن پسر که خود را ایرانی مقیم فرانسه معرفی کرده وبا وعده های دروغین همچون گرفتن اقامت فرانسه،پیداکردن کار وعده ازدواج در ازای طلاق از همسرش را به وی داده و  ارتباطات را بیشتر می کند.

قاضی این پرونده ادامه داد: در یکی از تماس های این خانم با نوید، بنیامین پشت دوربین می آید و زبانش را در می آورد که نوید ناراحت می شود و و از او درخواست می کند تا کودکش را مورد ضرب و شتم قرار دهد.

غلامی بیان کرد: نوید، مادر این کودک را در صورت عدم ضرب و شتم کودک خردسالش، تهدید به انتشار عکس های خصوصی اش می کند و مهلا مادر این کودک ،خواسته شیطانی او را اجرا می کند و فیلم هایی از ضرب و شتم کودکش را ارسال می کند.

او تصریح کرد: نوید حتی از مادر این کودک می خواهد با قاشق او را بسوزاند و فیلم تهیه کند. وقتی مهلا، مقاومت می کند نوید به باز کردن پیجی در اینستاگرام می کند و تصاویر شخصی مهلا و عکس و فیلم های ضرب و شتم را منتشر می کند.

قاضی این پرونده تاکید کرد: متهمه به زندان معرفی شد و طفل جهت نگهداری به پدرش تحویل داده شد.تحقیقات جهت شناسایی متهم دیگر ادامه دارد.

قاضی غلامی اظهار کرد: مادر حق ضربه زدن به فرزندش را ندارد طفل همچنین به پزشکی قانونی ارجاع داده شده در صورت صدمه کودک،ایراد ضرب عمدی هم به مادر تفهیم می شود.مادر این کودک از سلامت روانی برخوردار است و به گفته وی ، پس از ضرب و شتم فرزندش، گریه می کرده است.

مهلا مادر این کودک گفت: از اقدام خود پشیمانم و مورد اغفال قرار گرفتم و تقاضای دستگیری نوید را دارم که از من و فرزندم به عنوان طعمه برای جذب فالوور و دنبال کننده استفاده کرده است.آیا کودک به بهزیستی تحویل داده خواهد شد؟

دکتر غلامحسین حقدادی بهزیستی خراسان رضوی معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی، گفت: بهزیستی باتوجه به شرایط رخ داده نگران سرنوشت کودک است و با پیگیری هایی که از صبح داشتیم  هم اکنون کودک در اختیار یکی از بستگانش است و شرایط آن بر طبق نظر کارشناسان اورژانس اجتماعی،امن است.

او در مورد اینکه آیا این کودک به بهزیستی تحویل داده خواهد شد نیز افزود: هنوز ابعاد پرونده دردست قاضی پرونده است و بر طبق صلاحدید قاضی اگر والدین صلاحیت نگهداری فرزندشان را نداشته باشند یا به فرد صاحب صلاحیت واگذار می شود و یا تحویل بهزیستی می شود.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اخبار واصله که هم اکنون از قاضی پرونده، به دست ما رسیده است کودک تحت سر پرستی پدرش قرار می گیرد.

/ باشگاه خبرنگاران 

دستگیری یک مادر به اتهام کودک آزاری در خراسان رضوی

 

کپی