اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

300 پزشک و پرستار کوبایی وارد کویت شدند

300 پزشک و پرستار کوبایی وارد کویت شدند

نماینده معاونت امور فنی وزارت بهداشت کویت از ورود ۳۰۰ پزشک و پرستار کوبایی به این کشور جهت کمک به کویت برای مقابله با شیوع «ویروس کرونا» خبر داد.

«عبدالرحمن المطیری» روز شنبه به شبکه تلویزیونی «الرای» کویت گفت که این پزشکان و پرستاران کوبایی برای رسیدگی به بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه کار خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه گروه پزشکان و پرستاری کوبا از بسیاری از کشورها بازدید کرده‌اند، افزود: کویت برای بهره‌مندی از تجربیات پزشکان و پرستاران کوبایی تفاهم نامه‌ای را در زمینه سلامت با این کشور منعقد کرده است.

به گفته وی، گروه ۳۰۰ نفره پزشکان و پرستاران کوبایی به مدت ۶ ماه در کویت حضور خواهند داشت و در زمینه‌ مراقبتهای ویژه، داخلی و حوادث تخصص دارند.

" خوزه لوئیس  نورویگا " مسوول گروه کوبایی نیز با ابراز خرسندی از حضور پزشکان اینک کشور در کویت برای ارائه خدمات پزشکی به شهروندان این کشور، گفت: حضور حدود ۳۰۰ کادر پزشکی و پرستاری در کویت و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور،  نشان دهنده روابط قوی دو کشور است.

ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

تاکنون سه هزار و ۶۴۴ نفر در کویت به کرونا مبتلا شده‌اند و بر اثر ابتلا به این بیماری ۲۴۴ نفر در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. /ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی