اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

شناسایی کانون‌های آتش سوزی در منابع طبیعی بروجرد

شناسایی کانون‌های آتش سوزی در منابع طبیعی بروجرد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: کانون های آتش سوزی در منابع طبیعی این شهرستان شناسایی شده و برنامه ریزی کامل برای جلوگیری از هرگونه آتش صورت گرفته است.

امیر ثقلینی روز شنبه افزود: با بررسی های لازم، کانون های حریق منابع طبیعی شهرستان بروجرد شناسایی شدند که برای پیشگیری از حریق اقداماتی از قبیل برگزاری کارگاه های آموزشی در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: کارگاه های آموزشی با همکاری بخشداری مرکزی و اشترینان و با حضور دهیاری ها در حال برگزاری است و تلاش می شود تا نتیجه برگزاری این کلاسها، محافظت بیشتر از عرصه های طبیعی در برابر حریق باشد.

ثقلینی اظهار داشت: طی ارائه آموزش هایی که در این کارگاه ها انجام می شود، در صورت بروز حریق سریعا توسط دهیاریها مهار می شود و این کار می تواند از گسترش حریق جلوگیری کند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد با اشاره به ایجاد آتش بُر گفت: امسال ۲۰۰ ساعت روز آتش بُر در عرصه های طبیعی بروجرد ایجاد شده است.

وی بیان کرد: بیشترین حریق هایی که در عرصه های طبیعی رخ می دهد عامدانه بوده و درصد اندکی از حریق ها به دلیل عوامل طبیعی رخ می دهد و با افرادی که عمدا اقدام به آتش سوزی در عرصه های طبیعی کنند طبق قانون برخورد می شود.

ثقلینی گفت: آتش زدن کاه و کلش و همچنین پسماندهای کشاورزی ممنوع بوده و در صورت مشاهده برخورد می شود./ ایرنا

کپی