اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

سازمان جهانی بهداشت: موارد ابتلا به کرونا در هند به صورت انفجاری پیش نمی‌رود

سازمان جهانی بهداشت: موارد ابتلا به کرونا در هند به صورت انفجاری پیش نمی‌رود

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: آمار ابتلا به ویروس کرونا در هند و جنوب آسیا در هر سه هفته، دو برابر می‌شود اما این آمار به صورت انفجاری پیش نمی‌رود.

روز شنبه رسانه‌های هندی، مایک رایان کارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت گفت: در جنوب آسیا، نه تنها در هند، بلکه در بنگلادش، پاکستان و سایر کشورهای این منطقه، بیماری همه گیر کرونا به صورت انفجاری پیش نرفته است،اما این خطر همچنان وجود دارد.
سومیا سوامیناتان دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت گفت: ۲۰۰ هزار مورد ابتلا به کرونا در هند به نظر بزرگ می‌آید، اما با توجه به جمعیت این کشور (یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر) ، این آمار معتدل است. در همین حال هند با عبور از ایتالیا به ششمین کشور در جهان با آمار بالای کرونا تبدیل شده است.
گزارش وزارت بهداشت هند حاکی است:، در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹ هزار و ۸۸۷ مورد ابتلا به کرونا در این کشور به ثبت رسیده است و به این ترتیب مجموعا ۲۳۶ هزار و ۶۵۷ نفر در هند به کرونا مبتلا شده‌اند.این بالاترین آمار روزانه ابتلا به کرونا در هند از زمان شناسایی آن در این کشور است.

اکثر موارد جدید کرونا در هند در مناطق روستایی این کشور گزارش شده است. صدها هزار کارگر هندی پس از دو ماه قرنطینه و به دلیل نبود درآمد به خانه‌های خود در روستاهای دور و نزدیک بازگشته‌اند و کرونا را به این مناطق منتقل کرده‌اند. قرنطینه هند ابتدا به صورت سراسری اجرایی شد و چهار بار تمدید شد. اکنون این قرنطینه به مناطق پر خطر محدود شده است. مقامات هندی خدمات ریلی و پروازهای داخلی را به صورت محدود از سر گرفته‌اند و با آغاز فعالیت کارخانه‌ها و مغازه‌ها موافقت کرده‌اند.
همچنین انتظار می‌رود از امروز، پاساژها و مکان‌های مقدس و مذهبی در هند با رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از اجتماع جمعیت، باز شوند./ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی