اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

اطلاعیه فدراسیون هندبال در مورد لژیونرها

اطلاعیه فدراسیون هندبال در مورد لژیونرها

فدراسیون هندبال اطلاعیه‌ای در مورد حاشیه‌های ایجاد شده در خصوص لژیونرهای ‌ایرانی این رشته صادر کرد.

در پی بروز برخی حاشیه‌ها در روزهای اخیر در رابطه با لژیونرهای هندبال ایران، این فدراسیون اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به دنبال ایجاد شایعاتی مبنی بر اینکه فدراسیون هندبال مخالف لژیونر شدن بازیکنان است موارد زیر جهت تنویر افکار عمومی قابل ذکر است:

۱- در شیوه نامه‌ای که برای لژیونر شدن هندبالیست‌ها پس از جلسات متعدد کارشناسی با حضور نمایندگان بازیکنان، باشگاه‌ها، مربیان ملی و کارشناسان مطرح حقوق ورزشی در حال تهیه و تدوین می‌باشد بر خلاف برخی گمانه زنی‌ها در مواردی همچون سن و سال محدودیتی لحاظ نشده (گرچه برخی کشورها شرایط سنی را در صدور آی تی سی لحاظ کرده‌اند) و به غیر از مصاحبه‌های مسوولان فدراسیون با رسانه ای خبری رسمی و معتبر، بقیه موارد اعلامی گمانه زنی و فاقد وجاهت لازم می‌باشد.

قابل ذکر است طی چند هفته گذشته گروهی از کارشناسان و خبرگان هندبال در داخل و خارج از کشور، با دقت نظر و صرف ساعت‌ها وقت و اخذ نظرات سایر کارشناسان امر در پی تهیه شیوه نامه‌ای جامع و راهبردی در این خصوص می‌باشند. 

۲- به طور قطع فدراسیون هندبال مخالف لژیونر شدن هیچ بازیکنی نیست اما این لژیونر شدن باید با در نظر گرفتن منافع ملی هندبال، باشگاه‌ها و همچنین بازیکنان و در جهت پیشرفت آن‌ها باشد.

۳- «محمدرضا اروعی» بازیکن تیم هندبال نیروی زمینی که درحال حاضر در خدمت این تیم و سرباز می‌باشد در مصاحبه اخیر خود به برخی حاشیه‌سازی‌ها اشاره کرده است. لازم به ذکر است صحبت‌های این بازیکن در واکنش به شیطنت‌های برخی رسانه‌های غیرمعتبر است و در این میان منظور وی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های معتبر نبوده است.

فدراسیون هندبال در پایان ضمن تشکر از زحمات ارزشمند اصحاب رسانه و خبرگزاری‌های معتبر کشور به اطلاع می‌رساند فدراسیون تا چند روز آینده، شیوه‌نامه نهایی شرایط خروج بازیکنان هندبال از کشور را بصورت رسمی و قطعی اعلام خواهد کرد./ فدراسیون هندبال 

کپی