اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

وضعیت جانبازان نخاعی مبتلا به کرونا رصد می شود

وضعیت جانبازان نخاعی مبتلا به کرونا رصد می شود

مدیرکل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:خوشبختانه وضعیت اکثریت جانبازان از نظر ابتلا منفی بود و ۱۱ نفر نیز در کل کشور درگیر این بیماری شده‌اند که خوشبختانه با درمان‌های صورت گرفته سلامتی خود را به دست آوردند.

 مسعود جوادی از اجرای طرح بررسی و رصد جانبازان نخاعی از نظر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد و گفت: طی اجرای این طرح تقریباً با همه جانبازان ضایعه نخاعی تماس گرفته شد که ۱۳۰۰ نفر از این عزیزان به تماس پاسخ دادند. متأسفانه تعدادی نیز پاسخگوی تلفن خود نبوده و یا تلفن آنها خاموش بود که البته وضعیت این عزیزان نیز به‌ طور کلی از معاونت بهداشت و درمان بنیاد محل سکونت استعلام شده است.


وی با بیان اینکه این طرح برای تمامی استان‌ها اجرا شده، افزود: خوشبختانه وضعیت اکثریت جانبازان از نظر ابتلا منفی بود و ۱۱ نفر نیز در کل کشور درگیر این بیماری شده‌اند که خوشبختانه با درمان‌های صورت گرفته سلامتی خود را به دست آوردند.


مدیرکل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: خوشبختانه جانبازان نخاعی به شکل بسیار جدی با موضوع قرنطینه خانگی برخورد کرده‌اند و رهنمودهای بهداشتی نیز در زمینه پیشگیری و آشنایی با علائم بیماری ارائه شده است.


جوادی تأکید کرد: آموزش‌های بهداشتی لازم از طریق فضای مجازی و در کانال‌های مربوط به گروه‌های جانبازی نیز در دسترس این عزیزان قرار گرفته است./ایرنا 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی