اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

واریز خسارت بیمه به حساب روستاییان زلزله‌زده قطور

واریز خسارت بیمه به حساب روستاییان زلزله‌زده قطور

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تاپایان هفته جاری حدود ۲۹ میلیارد تومان خسارت بیمه به حساب خانوارهای روستایی زلزله زده قطور واریز می‌شود.

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در بازدید از مناطق زلزله‌زده قطور خوی و افتتاح یکی از خانه‌های مسکونی در این منطقه اظهار کرد: متاسفانه زلزله نسبتا شدیدی که در این منطقه رخ داد تخریب بالایی داشت و پنج روستایی که در مسیر است بالای ۸۰ درصد تخریب شد.

استاندار آذربایجان غربی افزود: پیش از این موضوع، روستا‌های مرزشنین بیمه حوادث روستایی شده بود که خوشبختانه مقداری از خسارات از این محل تامین می‌شود و تا پایان این هفته حدود ۲۹ میلیارد تومان خسارت بیمه به حساب خانوار‌های روستایی واریز می‌شود و تاکنون ۱۵ میلیارد تومان واریز شده است.

شهریاری تصریح کرد: البته با بیمه مشکلاتی وجود دارد، چون چیزی که مورد نیاز و انتظار است محقق نشده که اگر بیمه به تعهدات خود عمل نکند از طریق قضائی پیگیری خواهد شد.

این مقام عالی استان بیان کرد: متاسفانه واحد‌ها و مقدار تخریب‌هایی که هم اکنون در مناطق زلزله‌زده قطور قابل مشاهده است با مقداری که بیمه ارزیابی می‌کند اختلاف بسیاری وجود دارد.

شهریاری یادآور شد: در این راستا چهار بانک تاکنون مشخص شده و دو بانک دیگر نیز به آن‌ها اضافه می‌شود و برای هر بانکی نیز مبلغی را ماموریت داده شده تا به عنوان وام قرض‌الحسنه پرداخت کند.

استاندار آذربایجان غربی عنوان کرد: هم اکنون به‌دنبال این هستیم که به سرعت منابع و ردیف‌هایی که بانک‌ها باید از آن محل وام‌ها را پرداخت کنند مشخص کنند تا کار‌ها سرعت بیشتری به خود بگیرد./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی