اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

پریرا: من در ایران می‌توانم بخوبی نفس بکشم

پریرا: من در ایران می‌توانم بخوبی نفس بکشم
حامد جیرودی خبرنگار

مهاجم سیاهپوست فولاد خوزستان به ماجرای قتل جورج فلوید در امریکا توسط پلیس این کشور واکنش نشان داد.

لوسیانو پریرا مندز ملقب به شیمبا، یکی از بازیکنان خارجی لیگ برتر ایران است که حالا هفتمین فصل حضور مداوم خود در فوتبال کشورمان را تجربه می‌کند. این بازیکن برزیلی در ابتدای لیگ دوازدهم از لیننسه برزیل به فولاد پیوست و پس از بازی برای سپاهان، گسترش فولاد و صنعت نفت آبادان، دوباره به فولاد برگشت و امسال برای دومین فصل متوالی است که برای سرخپوشان اهوازی توپ می‌زند.

پریرا که در لیگ‌های دوازدهم و سیزدهم به ترتیب با ۱۲ و ۹ گل بهترین گلزن خارجی لیگ برتر فوتبال ایران شد، فصل گذشته با زدن 16 گل به طور مشترک به همراه هموطنش کی‌روش استنلی مهاجم سپاهان عنوان آقای گلی لیگ برتر را به دست آورد.

شیمبا 36 ساله که همچنین با زدن 47 گل برای فولاد بهترین گلزن تاریخ این باشگاه نیز به حساب می‌آید، درباره مرگ جورج فلوید شهروند سیاه پوست امریکایی توسط پلیس این کشور به خبرنگار «ایران» گفت: «حیف، حیف! به نظر من رنگ پوست اصلاً مهم نیست و همه مثل هم هستیم. باید با هم برابر باشیم و من از اتفاقی که برای فلوید افتاد، بسیار ناراحت شدم.»

او که تجربه زیادی از سال‌های حضور در ایران دارد، درباره بازیکنان ایرانی و برخورد تماشاگران با او در بازی‌های مختلف چنین واکنشی داشت: «همه چیز در ایران خوب است. همه در این سال‌ها در ایران به من احترام گذاشته‌اند. همه بازیکنان، مربیان، خبرنگاران و داوران با من خوب بوده‌اند و من از حضور در هر تیمی که بوده‌ام، احساس خوشحالی دارم. می‌خواهم بگویم که من واقعاً در ایران و فوتبال آن می‌توانم بخوبی نفس بکشم.»

با این حال شاید برای برخی از بازیکنان پیش آمده باشد که شاهد توهین‌های نژادپرستی بوده باشند ولی درباره شیمبا این طور نبوده است. او می‌گوید: «هیچ وقت به من توهین نژادی نشده است و خانواده ام هم در آرامش بوده‌اند. هواداران با من خوب بوده‌اند و حرف ندارند. آنها من را دوست دارند و من هم آنها را. من همه مردم ایران را دوست دارم و مشکلی در این سال‌ها نداشته‌ام.»

---

بیشتر بخوانید:

تصویر کاملا سیاه در صفحه مسی در واکنش به جنایت نژادپرستانه آمریکا+ تصویر

زانو زدن به احترام جورج فلوید

خبر خوش به مهران مدیری؛ شوچنکو پیدا شد

کپی