اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

دفاع مقدس دایرة‌المعارف جامعی برای همه دوران‌ها است

دفاع مقدس دایرة‌المعارف جامعی برای همه دوران‌ها است

فرمانده نیروی هوایی ارتش در دیدار با خلبان پیشکسوت «احمد سلیمانی» با بیان این که درس‌های دفاع مقدس دایره المعارف جامعی برای همه دوران ها است، تاکید کرد: قدر شناسی از میراث داران حماسه های خلق شده در دفاع مقدس، تکلیف همه مسئولین است.

به گزارش ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، صبح امروز با حضور در منزل خلبان بازنشسته «احمد سلیمانی» ضمن عیادت از وی، روند درمان این خلبان پیشکسوت را مورد بررسی قرار داد.

امیر سرتیپ نصیرزاده در این دیدار، ضمن تمجید از  حضور غیرتمندانه، فعال و اثرگذار این خلبان پیشکسوت در عملیات های ۱۴۰ فروندی، حمله به الولید و مرصاد، با اشاره به اینکه درس‌های دفاع مقدس دایرة المعارف جامعی برای همه دوران ها است، گفت: بازخوانی همه زوایای پیدا و پنهان سال های دفاع مقدس و الگو گرفتن از فرهنگ‌ ایثار و جهاد، ظرفیت حل مشکلات امروز جامعه را در ابعاد مختلف دارد.

وی با اشاره به همراهی اثرگذار همسران رزمندگان در دفاع مقدس و پس آن، ضمن قدرشناسی از همسر خلبان سلیمانی برای پرستاری شایسته از این پیشکسوت دفاع مقدس خاطرنشان کرد: برخورداری از اجر مجاهدان برای همسران ایثارگر مردانی که در خط مبارزه با دشمن ایستادگی کرده‌اند، وعده حتمی دین مبین اسلام است.
فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به حضور اثرگذار خلبان سلیمانی و دیگر خلبانان نیروی هوایی در عملیات مرصاد گفت:  وعده صادق خداوند در عملیات مرصاد بیش از همیشه به رخ دشمنان کشیده شد و برای همیشه طومار توان نظامی منافقین کوردل درهم پیچیده شد.
در پایان این دیدار، ضمن اعلام امادگی برای پیگیری روند درمان سرهنگ خلبان احمد سلیمانی، با اهدای لوح از سال ها ایثارگری و رشادت  این خلبان پیشکسوت هواپیمای  F۴ در عملیات های متعدد از جمله ۱۴۰ فروندی، حمله به الولید و مرصاد  تقدیر بعمل آمد./ ایسنا

کپی