اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

زورگیری زوج جوان از فروشنده مکمل های ورزشی

زورگیری زوج جوان از فروشنده مکمل های ورزشی

زوج جوانی که از فروشنده فضای مجازی با نقشه قبلی دارو‌های بدنسازی و مکمل‌های ورزشی زورگیری کرده بودند ، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایران آنلاین، بیست و هشتم اسفند ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت به عنف در کلانتری ۱۰۲ پاسداران تشکیل و به دستور مرجع قضائی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.

 شاکی با حضور در پایگاه چهارم اظهار داشت، دهم اسفند ماه برای فروش مقداری داروی بدنسازی و مکمل ورزشی اعم از قرص، پودر و آمپول به ارزش ۳۵۰ میلیون ریال در فضای مجازی آگهی ثبت کردم. در همان روز فردی که خود را پویا معرفی می‌کرد با من تماس گرفت و مدعی خرید اقلام شد و در نهایت برای خرید در آدرس محل سکونتش در محدوده میدان هروی قرار گذاشتیم. من به همراه اموال سفارش داده شده حدود ساعت ۱۸:۳۰ در نشانی اعلامی حاضر شدم و با خریدار تماس گرفتم و و او بیان داشت، در محل حضور ندارد و همسرش برای تحویل کالا‌ها مراجعه می‌کند و وجه اموال را نیز نقداً می‌پردازد.

 شاکی ادامه داد، طبق قرار خانمی حدود ۲۴ الی ۲۵ ساله به من مراجعه و خود را همسر خریدار معرفی و خواستار تحویل اموال شد. ولی در زمان بازدید فرد ناشناسی با شوکر از پشت سر به پهلوی من زده و کنترل خود را از دست دادم و به زمین خوردم، سپس مرا با سلاح سرد تهدید و کیف پولم را به همراه مکمل‌های ورزشی سرقت و از محل گریختند.

 با توجه به اهمیت موضوع اکیپی از کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی به محل وقوع سرقت اعزام و در تحقیقات میدانی تصویر واضحی از سارقان را بدست آوردند.

 در گام بعدی کارآگاهان با توجه به نوع محصولات سرقتی و احتمال فروش آن‌ها در مکان‌های خاص مانند باشگاه‌های ورزشی موفق می‌شوند مرد سارق به هویت پویا ۳۴ ساله را که در تعدادی از باشگاه‌های شرق تهران مکمل‌های ورزشی را فروخته بود، شناسایی کنند.

 با تلاش شبانه روزی و بی وقفه، کارآگاهان توانستند بیستم اردیبهشت ماه پویا را در نزدیکی یک باشگاه بدنسازی مشاهده و پس از نشان داده حکم قضائی وی را دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه چهارم آگاهی انتقال دادند.

 در زمان بازرسی بدنی از متهم یک دستگاه شوکر، سلاح سرد و تجهیزات دفاعی کشف شد و متهم پس از انتقال به این پایگاه به سرقت از شاکی با همکاری همسرش به نام مژده معترف و اظهارکرد، بخشی از اموال شاکی در منزلش واقع در حوالی خیابان جیحون می‌باشد.

 با دستور قضائی تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه متهم اعزام و اموال سرقتی را کشف کردند، همسر متهم نیز دستگیر و به سرقت با همکاری همسرش اعتراف کرد و  انگیزه سرقت را زیاده خواهی و ولخرجی در زندگی روزمره اعلام کردند.

 با توجه به اعتراف صریح متهمان پرونده به دادسرا ارسال و به دستور قضائی هر دو متهم با صدور قرار قانونی صادره روانه زندان شدند.

دستگیری سارقان زورگیر در کرمان

 

 

کپی