اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

برگزاری مراسم سالروز وفات حضرت عبدالعظیم (ع) بدون حضور مردم

برگزاری مراسم سالروز وفات حضرت عبدالعظیم (ع) بدون حضور مردم

ویژه برنامه‌های سالروز رحلت حضرت عبدالعظیم (ع) حسنی بدون حضور جمعیت برگزار و به صورت زنده از صداوسیما پخش می‌شود.

به مناسبت فرارسیدن ایام رحلت این محدث والامقام ویژه برنامه های بزرگداشت سیدالکریم بدون حضور جمعیت برگزار و به صورت زنده از شبکه قرآن سیما پخش می‌شود.

برگزاری ۲ هزار و نود و نهمین محفل انس با قرآن کریم به مناسبت ایام رحلت حضرت سیدالکریم(ع) محفل انس با قرآن کریم جمعه ۱۶خرداد ماه از ساعت ۱۸ در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بدون حضور جمعیت برگزار می‌شود.
در این محفل قرآنی که در ایام رحلت سفیر امام هادی (ع) برپا می‌شود عباس سلیمی به اجرای برنامه و امین پویا و مهدی عادلی از قاریان ممتاز کشور به تلاوت آیات کلام الله مجید می‌پردازند و اجرای گروه تواشیح محراب از دیگر برنامه‌های این مراسم خواهد بود.

مراسم تعویض پرچم گنبد حضرت عبدالعظیم(ع)

آیین تعویض پرچم گنبد منور حضرت عبدالعظیم (ع) شنبه ۱۷خرداد ماه مصادف با شب وفات سفیر امام هادی(ع) حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از ساعت ۱۸:۳۰ در حرم مطهر سلاله پاک امام حسن مجتبی(ع) به روی آنتن شبکه قرآن سیما خواهد رفت.
این برنامه برای پیشگیری از شیوع کرونا بدون حضور جمعیت خواهد بود که به صورت مستقیم از شبکه قرآن سیما پخش می‌شود.

ویژه برنامه شب رحلت

در شب وفات حضرت سیدالکریم (ع) مصادف با شنبه ۱۷خرداد ماه از ساعت ۱۹:۳۰ ویژه برنامه‌ای با سخنرانی حجت الاسلام سید حمید میرباقری، مرثیه سرایی حمید رمضان پور و شعرخوانی محمود تاری برگزار می‌شود.
به دلیل رعایت نکات بهداشتی این برنامه نیز بدون حضور جمعیت و از طریق شبکه قرآن سیما پخش خواهد شد.

ویژه برنامه‌های سالروز وفات حضرتعبدالعظیم(ع)

روز یکشنبه ۱۸خرداد ماه از ساعت ۱۱صبح برنامه‌ای با سخنرانی حجت الاسلام ناصر رفیعی، شعرخوانی غلامرضا سازگار، قرائت زیارتنامه با نوای علی فراهانی و مرثیه سرایی محمدرضا بذری از شبکه قرآن سیما پخش می‌شود.
در شام وفات آن حضرت نیز ویژه برنامه دیگری با سخنرانی حجت الاسلام کاظم صدیقی و مرثیه سرایی حمید رمضانپور و شعرخوانی سعید نسیمی از ساعت ۱۹:۳۰ از طریق شبکه قرآن سیما پخش خواهد شد.
تأکید می‌شود با توجه به تدابیر و اقدامات پیشگیرانه در خصوص شیوع ویروس کرونا تمام این ویژه برنامه‌ها بدون حضور جمعیت خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند از شبکه قرآن سیما بصورت مستقیم این برنامه‌ها را مشاهده کنند.
حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در پانزدهم شوال (۲۵۲ ه. ق)، در شهرری وفات یافت. حضرت عبدالعظیم حسنی به این علت که متوکل عباسی شرایط نامساعد و وحشتناکی برای زندگی و فعالیت نوادگان پیامبر (ص) و علی (ع) فراهم آورده بود به شهرری هجرت کرد زیرا در این شهر زمینه‌های مساعد شیعی و انقلابی وجود داشت. به روایتی که از ملاباقر مازندرانی ذکر شده است هجرت حضرت عبدالعظیم (ع) به شهرری به دستور امام هادی (ع) بوده است./ پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) 

کپی