اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

درختان منطقه گردشگری بوکان درآتش سوخت

درختان منطقه گردشگری بوکان درآتش سوخت

بخشی از درختان منطقه گردشگری "کیوه‌رش" درشهرستان بوکان طعمه حریق شد

سید فواد هاشمی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: این حادثه عصر روز گذشته روی داد و پس از تماس‌های مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی بلافاصله یک تیم از آتش‌نشانان ایستگاه‌ شماره ۲ به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: در این حادثه بیش از ۸۰ اصله از درختان این منطقه و فضای سبز آن نیز دچار حریق شد که با تلاش چندساعته ماموران آتش‌نشانی، مهار و از سرایت آن به مناطق دیگر جلوگیری شد.

وی بیان کرد: هرساله با افزایش دمای هوا و نیز تراکم پوشش گیاهی علف‌های هرز منطقه گردشگری «کیوه رش»، این منطقه جنگلی دچار حریق شده و متاسفانه به درختان آن نیز آسیب وارد می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: با توجه به افزایش درجه حرارت هوا در روزهای اخیر، پوشش گیاهی مناسب و خشکیدگی علوفه‌ها در مراتع و جنگل‌ها احتمال وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی وجود دارد که شهروندان باید نکات ایمنی رو به‌خوبی رعایت کنند.

این نخستین حادثه آتش سوزی در منابع طبیعی است که تاکنون گزارش شده است.

منطقه گردشگری  و یا پارک جنگلی کیوه رش در مسیر جاده بوکان به کوسه بوده و دارای ۵۰ هکتار مساحت است.

در شهرستان بوکان ۴۰ نفر نیروی آتش‌نشان در هفت ایستگاه آتش‌نشانی شامل چهار ایستگاه در شهر، یک ایستگاه در شهر سیمینه و ۲ ایستگاه که در روستاهای بخش مرکزی و سیمینه قرار دارد، مستقر هستند./ ایرنا 

مهار آتش‌سوزی مراتع و کوه‌های جهرم و خفر

 

کپی