اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

پایش منطقه حفاظت شده خائیز توسط فرمانده تیپ ۴۸ فتح

پایش منطقه حفاظت شده خائیز توسط فرمانده تیپ ۴۸ فتح

فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه جمعی از نیروهای این تیپ و مسئولان شهرستان کهگیلویه از منطقه حفاظت شده خائیز که در روزهای اخیر دچار آتش سوزی شده بود بازدید و به پایش منطقه پرداختند.

"حسن حکمتیان راز" در این بازدید، در جریان کامل نقاط سوخته شده قرار گرفت و گفت: از روزی که آتش سوزی کوه خائیز آغاز شد بنابر درخواست شورای تامین استان نیروها و گردان های تیپ جهت اعزام به منطقه به حالت آماده باش در آمدند.

وی تصریح کرد: از روز جمعه هفته گذشته نیز  نیروها و گردان های امام حسین (ع) دهدشت و چرام در کنار سایر نیروهای امدادی در امر اطفای حریق منطقه حفاظت شده خائیز کمک کردند.
فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: بنابر پیشنهاد شورای تامین استان از شب گذشته نیز در شهرستان کهگیلویه مستقر هستیم و صبح امروز نیز به همراه ۲۰۰ نیرو به صورت پیاده و میدانی از  ابتدا تا انتهای ارتفاعات خائیز به طور کامل رصد و پایش شد.
حکمتیان راز ادامه داد: با توجه به اینکه شخصا محل آتش سوزی را به طور میدانی بررسی کردم اعلام می کنم که آتش سوزی منطقه خائیز به طور کامل رصد، پایش و کنترل شده است.
وی در خصوص خسارات وارد شده به درختان و حیات وحش منطقه حفاظت شده خائیز نیز گفت: به طور کلی درختان بومی زیر ۳۰ سانتی متر آسیب جدی دیده اند و طبق بازدیدهای میدانی موجودات و حیات وحش سوخته شده در این منطقه مشاهده نشد.
فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد درخصوص آتش سوزی مراتع و جنگل های گچساران، خاطرنشان کرد: در منطقه "گناوه لری" شخصا حضور پیدا کرده و به صورت پیاده منطقه را مورد بررسی و پایش قرار دادم و مناطق "آبریگون" و "دیل" با بالگرد مورد بررسی قرار گرفت که آتش سوزی این مناطق نیز به طور کامل مهار شده است.
به گزارش ایسنا، حکمتیان راز عنوان کرد: نیروها و گردان های تیپ ۴۸ فتح آماده اعزام به مناطق مختلف استان جهت مقابله با تهدیدات و بلایای طبیعی است./ ایسنا

کپی