اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

کلونی: ما از گناه برده‌داری فاصله نگرفته‌ایم

کلونی: ما از گناه برده‌داری فاصله نگرفته‌ایم

جورج کلونی از مردم آمریکا خواست تا در انتخابات پیشرو دونالد ترامپ را از ریاست جمهوری کنار بگذارند.

گروه فرهنگی ایران آنلاین: وضعیت ایالات متحده آمریکا در روزهای اخیر تبدیل به خبرسازترین اتفاق شده است، و حالا هنرمندان این کشور واکنش‌هایی از خود بروز می‌دهند. یکی از مهم‌ترین واکنش‌ها را می‌توان به نقل از جورج کلونی، نویسنده، کارگردان، تهیه‌کننده و البته بازیگر شناخته‌شده به زبان آورد. کلونی در نامه‌اش، اوضاع فعلی را ناامیدکننده توصیف کرده است اما یک جمله امیدبخش به زبان می‌آورد؛ Kتنها راه ما برای یک تغییر ماندگار رای دادن است».

کلونی که در طی این سال‌ها همیشه نسبت به اوضاع سیاسی کشورش واکنش نشان داده است، این‌بار سیاست‌های دونالد ترامپ را به وضوح زیر سوال می‌برد و می‌نویسد: «ما به سیاست‌مداران و سیاست‌گذارانی نیاز داریم که با تمام شهروندان به صورتی یکسان برخورد کنند. نه رهبرانی که خشونت و تنفر را دامن بزنند.» و در پایان همان پیشنهادی را ارائه می‌دهد که در ابتدای متن نوشتیم؛ رای دادن.

بازیگر هالیوود اما پیش از اینها، توضیح مفصلی داده و نوشته است: «شکی نیست که جورج فلوید به قتل رسیده است. ما او را دیده‌ایم که زیر دست چهار افسر پلیس آخرین نفس‌هایش را کشید. اما همچنین می‌دانیم که تغییر اندکی اتفاق خواهد افتاد. این خشم و کلافگی امروز که در خیابان‌ها شاهد آن هستیم، فقط به ما یادآوری می‌کند که چه اندک از روزگار گناه اصلی برده‌داری فاصله گرفته‌ایم. این همان شیوعی است که ما تجربه می‌کنیم و همه‌مان را مبتلا کرده است و در طول 400 سال هنوز نتوانسته‌ایم واکسن آن را پیدا کنیم.»

خلاصه‌ترین گزارش از نامه کلونی را همان گاردین نوشته است: «کلونی می‌گوید که ما نیازمند یک حرکت فوری هستیم تا فراگیری نژادپرستی در کشور را شکست دهیم.»

کپی