اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
آخرین تحقیقات

مرگ سیاهپوستان و آسیایی‌ها در انگلیس بر اثر کووید ۱۹، ۵۰ درصد بیشتر است

مرگ سیاهپوستان و آسیایی‌ها در انگلیس بر اثر کووید ۱۹، ۵۰ درصد بیشتر است

یک مطالعه رسمی نشان داد، احتمال اینکه آسیایی‌تبارها و سیاهپوستان در انگلیس پس از ابتلا به کووید-۱۹ بمیرند، ۵۰ درصد بیشتر از سایر افراد است؛ مساله‌ای که فشارها بر دولت را برای ارائه برنامه‌های حفاظتی از این جوامع در معرض خطر افزایش می‌دهد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، در حالیکه این گزارش از سوی بهداشت عمومی انگلیس به مطالعات پیشین درباره در معرض خطر بودن گروه‌های اقلیت قومی به این بیماری ویروسی اشاره دارد، به توصیه‌های ویژه دولت برای این افراد اشاره‌ای ندارد.

"مت هانوک"، وزیر بهداشت انگلیس گفته که "کمی بادنوچ"، معاون پارلمانی در رسیدگی به امور برابری انگلیس به این مساله بعدا رسیدگی می‌کند و ادامه داد: ما این اقدام را بلافاصله انجام می‌دهیم. ما منتظر گزارش نمی‌مانیم.

پزشکان، سیاستمداران و بازیکنان فوتبال در میان افرادی هستند که نگرانی خود را درباره افزایش بدون توضیح مرگ‌ها در میان اقلیت‌های قومی اعلام کرده‌اند.

در این گزارش همچنین آمده، اتباع بنگلادشی دو برابر بیشتر از سایر سفیدپوستان انگلیسی در معرض خطر مرگ ناشی از ویروس کرونا قرار دارند.

بهداشت عمومی انگلیس همچنین در این گزارش آورده است، اقلیت‌های چینی، هندی، پاکستانی یا سایر اقلیت‌های آسیایی و همچنین اقلیت سیاهان کارائیب یا سایر سیاهپوستان بین ۱۰ تا ۵۰ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ نسبت به گروه سفیدپوستان انگلیسی قرار دارند.

این یافته‌ها، بازتاب مطالعه ماه گذشته دفتر آمار ملی انگلیس است. حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس خواستار تغییر در این روند شده است.

دیوید لمی، قانونگذار گفته است: خانواده‌ها در ترس و هراس زندگی می‌کنند. تاخیر بیشتر جایز نیست. دولت باید اقدامی عاجل برای حفاظت از این گروه‌های در معرض خطر انجام دهد.

جان نیوتون، رئیس بخش آزمایش‌های انگلیس نیز گفته، اگرچه گزارش مذکور نشان دهنده بدترین نتایج برای گروه‌های اقلیت است اما علت آن به صورت مستقیم مربوط به اقلیت قومی آنها مربوط نمی‌شود بلکه به مشاغل این افراد ربط پیدا می‌کند.

این گزارش یک روز پیش از اعتراضات در لندن در پی مرگ جورج فلوید، سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس این کشور در ۲۵ مه در مینیاپولیس منتشر شد./ایسنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی