اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

لالوویچ: خصیصه مهم داوران بی‌طرفی در قضاوت است

لالوویچ: خصیصه مهم داوران بی‌طرفی در قضاوت است

رییس اتحادیه جهانی کشتی در نشست این اتحادیه که به صورت آنلاین برگزار شد اعلام کرد: مهمترین خصیصه داوران کشتی بی‌طرفی در قضاوت‌ها است.

نشست کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد. در ابتدی این وبینار که از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران برگزار شد، «نناد لالویچ» با تشکر از عملکرد کمیسیون داوران اتحادیه جهانی برای تمامی خانواده های کشتی آرزوی سلامتی کرد و در ادامه با اظهار امیدواری که بعد ازکرونا به زودی شاهد برگزاری مسابقات کشتی خواهیم بود گفت: این تکنولوژی جدید (وبینار) را ابزاری سریع و کم هزینه برای ارتباط بین اعضای خانواده کشتی می دانیم.

رییس فدراسیون جهانی کشتی در ادامه با اشاره به این موضوع که خصیصه مهم داوران در بی طرفی در قضاوت است تصریح کرد: رمز موفقیت داوران را در دانش، مهارت و تجربه آن هاست.

پس از سخنان لالویچ، «آنتونیو سیلوستری» رییس کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی داوران در سرتاسر دنیا، ضایعه درگذشت زنوف نایب رییس بلغارستانی اتحادیه جهانی را تسلیت گفته و از ایشان بعنوان انسانی بزرگ یاد کرد. 

او گفت: درجات تمامی داوران در سال ۲۰۲۱ بدون تغییر باقی خواهد ماند و تنزل درجه نخواهیم داشت، اما داوران در سال آینده تست خواهند شد.

رییس کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی ادامه داد: در صورت امکان از تعدادی از داوران درجه المپیکی برای شرکت در مسابقات امیدهای جهان دعوت خواهد شد  و باتوجه به نبودن مسابقات مهم بین‌المللی از داوران می خواهیم که با کارکردن و آنالیز فیلم های آموزشی و شرکت در مسابقات داخلی (درصورت امکان) و همچنین با شرکت در وبینارها آمادگی خود را حفظ کنند. همچنین داوران المپیکی برای شرکت در مسابقات بزرگسالان در قاره های خود آمادگی کامل داشته باشند.

آنتونیو سیلوستری در پایان این وبینار به تعدادی از سوالات مطرح شده پاسخ دادند که سوالی هم که از طرف ناصر فروتن رئیس کمسیون داوران ایران، مبنی بر ادامه داربودن سیستم وبینار مطرح شد.

محمد مصلایی‌پور از یزد، سعید عباسی از قم، نیما صادقی از مازندران و مهدی بشیری از خوزستان ۴ داور درجه S۱ (المپیکی) کشورمان بهمراه ناصر فروتن رییس کمیسیون داوران کشور در این جلسه که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، حضور داشتند./ ایرنا

کپی